Tarnów. Kolejne nowe autobusy wyjechały na ulice miasta....

Tarnów. Kolejne nowe autobusy wyjechały na ulice miasta. Stare jelcze przechodzą do historii [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Robert Gąsiorek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Nowe Many mają 12 metrów długości. Będą obsługiwały większość linii w Tarnowie
1/24
przejdź do galerii

Nowe Many mają 12 metrów długości. Będą obsługiwały większość linii w Tarnowie
©Robert Gąsiorek

W poniedziałek na ulice Tarnowa wyjechały dwa nowe autobusy marki MAN. To najnowsze nabytki Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W ciągu kilkunastu dni dołączy do nich siedem kolejnych. Zakup kosztował 8 mln zł.
Zobacz galerię
Nowe, 12-metrowej długości MAN-y są kolejnymi nabytkami tarnowskiego MPK. Kilka tygodni wcześniej spółka zaprezentowała 21 autobusów Scania zasilanych gazem CNG. Pojazdy, które wczoraj wyjechały na ulice, wyposażone są w silniki diesla Euro 6.

- To jeden z najlepszych silników tego typu. Autobus jest ekologiczny i niskoemisyjny - zapewnia Jerzy Wiatr, prezes tarnowskiego MPK.


Nowe pojazdy mają oferować pasażerom przede wszystkim komfort. - Są wygodne i ciche. Podczas podróży nie czuć żadnych wibracji. Oczywiście, każdy wyposażony jest również w klimatyzację - podkreśla prezes Wiatr.

Wewnątrz autobusów znajdują się gniazdka USB. Działa też kompletny system informacji pasażerskiej. Składa się on z trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych świecących na biało, jednego wewnętrznego ekranu LED oraz głosowych zapowiedzi przystanków. - Posiadają również system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. To nowoczesne autobusy, wyposażone w najnowsze cuda techniki - zaznacza Artur Ligęzowski z firmy Man.

Nowe nabytki posiadają opcje udogodnień dla niepełno-sprawnych, np. w postaci możliwości obniżenia podłogi na przystankach. Nie mogą z nich tylko skorzystać poruszający się na elektrycznych wózkach inwalidzi.

Zakup jest częścią projektu, na który spółka otrzymała 33 mln zł unijnego dofinansowania. W sumie do Tarnowa trafiło już 35 nowych pojazdów. W październiku tabor uzupełni pięć autobusów Solaris. Będą to blisko dziewięciometrowe pojazdy, które będą obsługiwać m.in. trasy na wąskich ulicach osiedlowych. MPK zapłaciło za nie 4,3 mln zł. - Następuje u nas prawdziwa rewolucja. Pojawiają się nowe autobusy, a we wrześniu z Tarnowa znikną ostatnie stare jelcze - zapowiada Jerzy Wiatr.

MPK zakończyło też testy autobusu elektrycznego. Pojazd miał jeździć ulicami miasta przez dwa tygodnie, jednak przedostatniego dnia uległa awarii ładowarka akumulatorów. Władze spółki mają jednak nadal w planach zakup także tego typu taboru. Zamierzają jednak poczekać na interesujące oferty producentów.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Mówimy po krakosku

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
i myszy

Katarzyna (gość)

Zgłoś naruszenie treści

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Artykuł jest niewidoczny w wyszukiwarce google. Więc dochodzenie do...rozwiń całość

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

Artykuł jest niewidoczny w wyszukiwarce google. Więc dochodzenie do umorzenia (po pozorowanym wznowieniu dochodzenia wymuszonym artykułem) skuteczne jak od 23 lat.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo