Tarnów. Nie zostawili przyjaciela w potrzebie. Pomogą...

Tarnów. Nie zostawili przyjaciela w potrzebie. Pomogą Mateuszowi podczas turnieju charytatywnego

Zdjęcie autora materiału
Robert Gąsiorek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tarnów. Nie zostawili przyjaciela w potrzebie. Pomogą Mateuszowi podczas turnieju charytatywnego
1/2
przejdź do galerii

©Materiały organizatora

W najbliższą niedzielę na boisku sportowym przy ul. Wojska Polskiego 12 w Tarnowie, odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Walczymy o złoto". Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie Mateusza Furmańskiego, który zmaga się z nowotworem.
Informacja o chorobie Mateusza spadła jak grom z jasnego nieba. Dwa tygodnie temu 26-letni Mateusz Furmański usłyszał diagnozę - czerniak złośliwy. Młodego piłkarza, który na co dzień jest zawodnikiem Metalu Tarnów, czeka ciężkie i kosztowne leczenie. Mateusz w trudnej chwili nie został jednak osamotniony. Poza rodziną w trudnej chwili wspierają go przyjaciele. W najbliższą niedzielę organizują turniej charytatywny, podczas którego zbierane będą pieniądze na jego leczenie.
- Chcemy dodać mu również otuchy, a organizacja turnieju jest wyrazem naszego wsparcia i chęcią pokazania jak wiele osób mu kibicuje i czeka na jego szybki powrót do zdrowia - zaznacza Marcin Gruszka, współorganizator turnieju.


W turnieju wystąpi w sumie 16 drużyn w kategoriach do 30 roku życia oraz powyżej tego limitu wiekowego. Oprócz zmagań piłkarzy odbędą się m.in. licytacje oraz loteria fantowa. Dla najmłodszych przewidziano też konkursy z nagrodami.

Początek imprezy o godz. 10.

Patronat nad wydarzeniem objęły Gazeta Krakowska i naszemiasto.pl

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo