Tarnów. Polują na radnych, bo w kolejce czeka pięć...

Tarnów. Polują na radnych, bo w kolejce czeka pięć potrzebnych uchwał

Łukasz Winczura

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Jeżeli na posiedzeniu pojawi się przynajmniej 13 spośród 25 radnych, dyskusja i głosowanie nad uchwałami dojdą do skutku.

Jeżeli na posiedzeniu pojawi się przynajmniej 13 spośród 25 radnych, dyskusja i głosowanie nad uchwałami dojdą do skutku. ©Paweł Chwał

Przewodniczący rady miejskiej Ryszard Pagacz, na wniosek prezydenta Romana Ciepieli, zwołał na dziś nadzwyczajną sesję rady miejskiej. Nie wiadomo jednak, czy posiedzenie dojdzie do skutku, bo mogą być trudności z zebraniem kworum.
Jeżeli na posiedzeniu pojawi się przynajmniej 13 spośród 25 radnych, dyskusja i głosowanie nad uchwałami dojdą do skutku.

Jeżeli na posiedzeniu pojawi się przynajmniej 13 spośród 25 radnych, dyskusja i głosowanie nad uchwałami dojdą do skutku. ©Paweł Chwał

Tematyka obrad jest związana z uchwaleniem pięciu planów zagospodarowania przestrzennego. Uchwały dotyczą okolic Owintaru i dworca kolejowego, ulicy Heleny Marusarzówny we wschodniej części miasta, Krzyża oraz Tuchowskiej.

Pismo zwołujące nadzwyczajną sesję opuściło kancelarię rady miejskiej w piątek. Dla wielu radnych było sporym zaskoczeniem.

- Kompletna anarchia. Niedługo ktoś wpadnie na pomysł, by sesję zwołać w Wigilię - zżyma się Marek Ciesielczyk, który wypoczywa we włoskim Lago di Como. Radny bije się jednak w piersi, twierdząc, że sprawę planu można było załatwić już wcześniej.

- Ale program lipcowej sesji okazał się na tyle przeładowany, że musieliśmy przełożyć dyskusję nad projektami - ripostuje Ryszard Pagacz, przewodniczący rady miejskiej.

Opozycja za zamieszanie wini PiS-owską większość w radzie miejskiej.

- Zwołują sesję, później ogłaszają przerwę, bo się muszą naradzić, za chwilę sesja nadzwyczajna, później przerwa. Tak w koło Macieju. Cóż, kto ma berło, ten rządzi - wzdycha Zbigniew Kajpus, radny PO.

Prezydent Roman Ciepiela uważa, że uchwały w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego nie mogą czekać.

- Pojawia się dużo pytań od potencjalnych inwestorów. A my mamy związane ręce, bo nie możemy składać ofert ani sprzedać działki większej niż 30 arów. Taka jest ustawa - argumentuje wniosek o zwołanie sesji. Przewodniczący rady miejskiej ma inny pogląd na całą sprawę.

- Pan prezydent pragnie jak najszybciej przepchnąć swoje projekty. Albo w sezonie ogórkowym chce pokazać mieszkańcom, jak ciężko pracuje. Taki trick kampanijny - komentuje Ryszard Pagacz.

Jeszcze w poniedziałkowy poranek nie było przesądzone, czy w ogóle uda się zwołać radnych na posiedzenie. Wielu z nich jest na wakacjach, tymczasem do podjęcia uchwał konieczna jest obecność przynajmniej 13 z nich. Romana Ciepieli nie przekonuje fakt, że środek kanikuły nie jest najlepszym czasem do zwoływania sesji. - Przecież to kwestia odpowiedzialności za miasto. Skoro urząd pracuje w lipcu, radni też mogą, i nawet powinni, w tym czasie pracować - odbija piłeczkę.

Prezydent będzie wnioskował o dołożenie do porządku obrad dodatkowego punktu, związanego z dofinansowaniem wymiany pieców. W piątek miasto otrzymało na ten cel 290 tys. zł. Jednorazowa dotacja na wymianę pieca może wynieść nawet 7,5 tys. zł.

Gdyby sesja nie doszła do skutku, dyskusja nad planami zagospodarowania przestrzennego odbędzie się dopiero we wrześniu.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pora na zmiany

mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Tym wszystkim radnym, jak jeden maz podziekuje przy urnie.Same klany rodzinne.Mowie dosc!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pięknie...

Rutyna (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Pagacz ty bezczelny typie !!! Mogliście już dawno to przegłosować. Ale zamiast tego wolicie toczyć jałowe dyskusje !!! do roboty sie weźcie !!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Do Rutyna

czytelnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zwoluja sesje bo za to jest kasa.Dlatego im podziekujemy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo