Tarnów. Wreszcie kładą asfalt pod wiaduktami, ale kierowcy...

Tarnów. Wreszcie kładą asfalt pod wiaduktami, ale kierowcy szybko pod nimi nie przejadą

Paweł Chwał

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Na północnym pasie ulicy Krakowskiej pojawił się asfalt. Teraz budowany jest chodnik
1/5
przejdź do galerii

Na północnym pasie ulicy Krakowskiej pojawił się asfalt. Teraz budowany jest chodnik ©Paweł Chwał

Pod przebudowywanymi wiaduktami kolejowymi przy ul. Krakowskiej i Gumniskiej wylany został asfalt. Nie oznacza to jednak wcale rychłego końca prac i utrudnień w tych dwóch newralgicznych dla ruchu miejscach Tarnowa.
Zarówno przy ul. Gumniskiej, jak również na jednym z pasów biegnącej pod wiaduktem ul. Krakowskiej wykonano dwie warstwy z asfaltu (podbudowę zasadniczą oraz tzw. warstwę wiążącą). - Do ułożenia pozostaje jeszcze trzecia warstwa, ścieralna, która zostanie wykonana po wszystkich robotach wykończeniowych prowadzonych pod wiaduktem oraz wzdłuż jezdni - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK w Krakowie.

Przy ul. Krakowskiej prowadzone są w tym momencie m.in. roboty brukarskie związane z budową ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie jezdni. Do zrealizowania pozostanie jeszcze połączenie krótkiego odcinka ul. Krakowskiej z ul. Kochanowskiego (kanalizacja i ułożenie asfaltu), a przy ul. Gumniskiej wykonanie chodników, ustawienie barier i lamp oświetleniowych.

- Po zakończeniu wszystkich robót prowadzony będzie jeszcze proces odbiorów, także przez zarządcę drogi, i uzgodnień związanych między innymi z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Od tego tak naprawdę zależeć będzie ostateczny termin oddania obu ulic do użytku - mówi Dorota Szalacha. W ocenie PKP PLK może to nastąpić dopiero w czwartym kwartale.

- Nie przyjmujemy takich wyjaśnień ze strony PKP. Nie zamierzamy czekać aż do odbiorów. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby ruch puścić wcześniej, po placu budowy. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie kłócił się on z prowadzonymi pracami - mówi Marian Ogrodnik, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Dzisiaj przedstawiciele miasta mają rozmawiać na ten temat bezpośrednio z wykonawcami obu inwestycji, czyli z firmami Strabag i OHL.

O ile w przypadku ulic Gumniskiej i Krakowskiej widać wreszcie jakieś postępy robót, to przy ul. Warsztatowej dopiero zakończyły się prace związane z budową tzw. wanny szczelnej, zabezpieczającej przed napływem pod wiadukt wód gruntowych. W tym tygodniu teren budowy przejąć ma firma, która zajmie się przebudową układu drogowego. W powijakach są prace przy al. Tarnowskich. Tam projekt „wanny” i związanego z nią obniżenia terenu jest dopiero na etapie uzgodnień z właścicielami sieci podziemnych.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poważny program

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
WSTYD wstyd wstyd!! Ktoś się tym w końcu zajmie

Ola (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

ILE LAT TRWA REMONT NA KRAKOWSKIEJ? Pasterze z chin potrafią wybudować autostradę w miesiąc a wy z takim małym mostkiem się cyrdolicie kilka lat! Szwagier za każdym razem jak przyjeżdża wyszydza...rozwiń całość

ILE LAT TRWA REMONT NA KRAKOWSKIEJ? Pasterze z chin potrafią wybudować autostradę w miesiąc a wy z takim małym mostkiem się cyrdolicie kilka lat! Szwagier za każdym razem jak przyjeżdża wyszydza Tarnów i to że należy go zaorać na płasko bo ile można robić takie małe inwestycyjki! WSTYD I HANBAzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
standard

były tarnowianin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

wszelkie inwestycje w tarnówku pachna przekrętami i kompletnym brakoróbstwem..
zapewne za sezon najpóżniej dwa będą standardowe poprawki

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Etap powiatowy zakończony

NAUCZYCIEL ROKU | Etap powiatowy zakończony

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?