Tarnowianie bez walki i charakteru

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Tarnowianie zagrali ponownie słaby mecz i na boisku w Zawierciu doznali już drugiej w tym sezonie porażki.

Goście po siedmiu minutach przegrywali już 1:4 , a w 13 min 4:8. Podopieczni trenera Ryszarda Skutnika rzucili się do odrabiania strat i w 20 min po celnym rzucie Łukasza Nowaka doprowadzili do remisu 10:10. Niestety, znów zagapili się w obronie i stracili trzy bramki z rzędu. Mimo to, na przerwę po bramce Kowalika schodzili z remisem 17:17. Dramat tarnowian rozpoczął się tuż po zmianie stron.

O pierwszych pięciu minutach drugiej połowy spotkania tarnowscy szczypiorniści chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Trzykrotnie bramkarza SPR pokonał najskuteczniejszy w drużynie Viretu Fugiel, trafili Kapral i S. Zagała i jak się okazało był to decydujący moment spotkania. Wprawdzie jeszcze w 46 min po bramce Szatki przyjezdni zmniejszyli stratę do jednego gola – przegrywali już tylko 24:25, ale potem było gorzej. Gospodarze w ciągu kolejnych pięciu minut odskoczyli znów na pięć bramek – prowadzili 30:25 i takiej straty drużyna z Tarnowa nie była już w stanie odrobić.

– _Moi podopieczni na parkiecie w Zawierciu zagrali bez charakteru _– stwierdził trener przyjezdnych Ryszard Skutnik.

Viret Zawiercie –SPR Tarnów 39:30 (17:17)
Bramki: Fugiel 8, Biernacki 6, Kuśmierczyk 6, S. Zagała 5, Kapral 5,Nowak 3. Kijowski 2, Szymański 2 , Ratuszniak 1, Bugaj 1– Szatko 9, Dutka 6, Ł. Nowak 4, Kowalik 4,Niemiec 3, Jewuła 1. Grzesik 1, Wajda 1. D.Kubisztal 1.