Tarnowianie grali zrywami i przegrali

Roman Kieroński
I liga piłkarzy ręcznych. Nie udało się tarnowskim szczypiornistom wygrać meczu z solidnym zespołem z województwa śląskiego.

Olimpia Piekary Śląskie – SPR Tarnów 31:28 (15:14)
Bramki dla SPR: Karwowski 11 , Ł. Nowak 4, Dutka 2, Szatko 2, Kowalik 2, Wajda 2, Sokół 2, D. Kubisztal 2, Gabiga 1.

Po rzucie karnym wykorzystanym przez Karwowskiego tarnowianie w 5 minucie prowadzili 2:1. W 10 minucie na tablicy widniał rezultat remisowy 5:5, lecz podopieczni trenera Ryszarda Skutnika mieli fatalny okres przestoju. Stracili z rzędu cztery bramki. Na dwie minuty przed przerwą, po bramkach najskuteczniejszego na parkiecie Karwowskiego i obrotowego Sokoła, szczypiorniści SPR doprowadzili do remisu 14:14, lecz ostatnie słowo w tej części gry należało do Olimpii. Bramkę, dającą prowadzenie, zdobył Parzonka.

Na początku II połowy, po celnych rzutach Wajdy i Karwowskiego, trafieniu Kowalika goście doprowadzili do remisu 18:18. O okresie gry pomiędzy 44 a 48 minutą tarnowianie chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Stracili 6 goli z rzędu. Tarnowianie poderwali się jednak raz jeszcze do walki. Bramki zdobyli: Kowalik, Dutka, Gabiga, Sokół i po raz jedenasty Karwowski i na dwie minuty przed końcem było tylko 30:28. Ostatnie słowo należało do miejscowych.