Tarnowianie jedną nogą w finale

STM
KOSZYKÓWKA. We wtorek, w Krakowie rozegrany został pierwszy półfinałowy mecz Małopolskiej Ligi Akademickiej mężczyzn.

Rywalem AZS Uniwersytet Pedagogiczny Kraków był w nim zespół AZS PWSZ Tarnów. Przypomnijmy, że drużyna trenowana przez Janusza Stawarza, po zwycięstwie w grupie eliminacyjnej, w ćwierćfinale wyeliminowała AZS Uniwersytet Rolniczy Kraków (krakowianie po porażce u siebie 54-79 oddali walkowerem mecz rewanżowy). W pierwszych dwóch kwartach wtorkowego pojedynku, górą byli gospodarze. Po dziesięciu minutach, AZS UP Kraków prowadził różnicą 4 "oczek", aby do przerwy powiększyć dzielący obie drużyny dystans do 12 punktów (39-28). Po zmianie stron, tarnowianie przystąpili jednak do odrabiania strat. Z bardzo dobrej strony, zespół AZS PWSZ pokazał się zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Goście zaprezentowali w tym okresie bardzo dobrą grę obronną, co w połączeniu z mądrym prowadzeniem gry przez Dominika Niemczurę oraz skuteczną grą Mateusza Piski, spowodowało, że po trzydziestu minutach podopieczni trenera Stawarza wygrywali 51-45. W czwartej kwarcie tarnowscy studenci nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa, wygrywając 65-59 (15-19, 13-20, 23-6, 14-14).

AZS PWSZ: Mateusz Piska 25, Dominik Niemczura 17, Bartłomiej Lisowski 9, Przemysław Łaszewski 8, Łukasz Grys 6, Dawid Dawiec 0, Bartłomiej Kopeć 0, Mateusz Malinowski 0, Patryk Płuska 0.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w najbliższy wtorek, 9 marca w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach. Początek o godz. 18.