Tarnowianin Kacper Szczurek na podium Pucharu Jesieni w Lonato

Jerzy Filipiuk
Archiwum TTSK K-TEAM Tarnów
Karting. Tarnowianin Kacper Szczurek zajął drugie miejsce w kategorii Senior w finałowej rundzie 27’ Trofeo Autunno, która odbyła się na torze w Lonato.

We włoskiej miejscowości rywalizowało m.in. aż 38 Polaków, w tym trzej reprezentanci klubu TTSK K-TEAM Tarnów, który działa przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów.

Kacper Szczurek w grupie kwalifikacyjnej i biegu kwalifikacyjnym był trzeci, a w prefinale i finale drugi.

Marcel Kuc w kategorii Junior Rok w kwalifikacjach zajął 23 miejsce, w biegu kwalifikacyjnym miał pecha i nie ukończył rywalizacji. Ostatecznie wystąpił w finale B, w którym uplasował się na 13 pozycji.

W kategorii Mini Rok Gabriel Łukasiewicz w kwalifikacjach był 17., a Kajetan Gawron 15. Pierwszy z nich po serii udanych pojedynków w biegach kwalifikacyjnych awansował do finału A, zajmując 23 miejsce, a drugi po pechowych biegach eliminacyjnych nie znalazł się w finałach.

Młodzi kierowcy przygotowują się do najważniejszej imprezy w tym sezonie - International Rok Cup Final, która odbędzie się w dniach 11-14 października także w Lonato.

W tegorocznym Finale Światowym, czyli mistrzostwach świata serii Roka, wystartuje rekordowa liczba zawodników. Zgłoszonych jest 434 kierowców, wśród których jest 48 Polaków, w tym pięciu tarnowian: Kacper Szczurek, Marcel Kuc, Adam Micał, Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron.