Tarnowianin Marcel Kuc dziesiąty w Europie

Jerzy Filipiuk
W austriackim Pachfurth odbyła się jedna z najważniejszych imprez kartingowych, czyli Euro Final Rotax 2015 - mistrzostwa Europy Rotaxa.

Na torze SpeedWorld w Brucku nie zabrakło dwóch członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Marcel Kuc, Gabriel Łukasiewicz rywalizowali w kategorii Micro Max z kierowcami z 22 krajów.

Podczas biegów kwalifikacyjnych Kuc uzyskał najlepszy czas i pobił rekord toru. W wyścigu półfinałowym po ataku na pierwszą pozycję wylądował na poboczu i z końca stawki musiał przebijać się do przodu. Ostatecznie ukończył wyścig na 23. pozycji.

To postawiło mistrza z 2014 roku w bardzo niekorzystnej sytuacji przed wyścigiem finałowym. Ostatecznie zajął on dziesiątą lokatę. Z kolei Łukasiewicz w półfinale uplasował się na 21. miejscu, a ostatecznie zawody ukończył na 24. pozycji.