Tarnowianin Marcel Kuc ponownie kartingowym mistrzem Polski

Jerzy Filipiuk
Tarnowianin Marcel Kuc zapewnił sobie tytuł kartingowego mistrza Polski podczas zawodów w Zielonej Górze, w których wzięło udział ponad 150 osób. Obronił on tytuł.

Inni zawodnicy tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM, działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów, zajęli kilka czołowych lokat

MP składały się z dwóch odsłon. Pierwsza odbyła się w Bydgoszczy, a druga w Zielonej Górze. Zwycięzcami w danych kategoriach zostali kierowcy, którzy zdobyli najwięcej punktów w obu wyścigowych weekendach.

W Zielonej Górze młodzi tarnowianie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pomimo trudnych zmiennych warunków pogodowych incydentów na trasie.

W klasyfikacji generalnej kat. Mini Rok Marcel Kuc okazał się najlepszy, Krzysztof Gardziel zajął 14., a Gabriel Łukasiewicz 19. miejsce. W klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugiej pozycji

W klasyfikacji generalnej kat. Baby Rok Szymon Marut był siódmy, Kajetan Gawron ósmy, a Franciszek Liszka szesnasty. W klasyfikacji drużynowej zdobyli brązowy medal. W kategorii Rok GP 15 Piotr Dembiński był siódmy.

Najmłodsi tarnowscy zawodnicy Franciszek Belusiak i Bartek Wilk w kategorii Pokazy jeździli bardzo dobrym tempem i zbierali cenne doświadczenie.

Ostateczna klasyfikacja generalna Kartingowych Mistrzostw Polski:

Mini ROK - klasyfikacja indywidualna: 1. Marcel Kuc, 2. Jakub Szablewski, 3. Piotr Protasiewicz… 11. Krzysztof Gardziel, 13. Gabriel Łukasiewicz, 25. Oliwier Jaciów.

Mini ROK - klasyfikacja klubowa: 1. Automobilklub Leszczyński, 2. TTSK K-TEAM Tarnów, 3. Automobilklub Wielkopolski.

Baby ROK - klasyfikacja indywidualna: 1. Jan Przyrowski, 2. Piotr Czaja, 3. Julian Śmiechowski… 7. Szymon Marut, 8. Kajetan Gawron, 17. Franciszek Liszka.

Baby ROK - klasyfikacja klubowa: 1. Automobilklub Leszczyński, 2. Automobilklub Wielkopolski, 3. TTSK K-TEAM Tarnów.

ROK GP 15 - klasyfikacja indywidualna: 1. Igor Lejko, 2. Anders Gajczyk, 3. Karolina Janicka… 5. Piotr Dembiński.