Tarnowscy szczypiorniści wysoko wygrali u siebie z łodzianami

(kier)Zaktualizowano
Tarnowianie (w niebieskich strojach) pewne pokonali rywali z Łodzi Tomasz Schenk
I liga piłkarzy ręcznych. W meczu 15. kolejki wicelider tabeli SPR PWSZ Tarnów pokonał na własnym boisku Politechnikę Anilanę Łódź 40:31.

Początek spotkania nieoczekiwanie należał do łodzian. Zaskoczyli tarnowian wysoką obroną i w 9 minucie, m.in. po dwóch bramkach Bartosza Pawlaka, objęli prowadzenie 5:3. Kilka trudnych rzutów obronił miejscowy golkiper Piotr Sądowicz.

Po trzeciej bramce skutecznego w tej fazie gry skrzydłowego Marcina Wajdy gospodarze w 15 min prowadzili 7:6, a po rzutach Daniela Dutki, Michała Kubisztala i Jakuba Kowalika jeszcze w pierwszej połowie powiększyli przewagę do pięciu bramek.

Tarnowianie także lepiej rozpoczęli drugą połowę. W 35 minucie prowadzili już 25:16. Minutę później setną w tym sezonie bramkę zdobył prowadzący w klasyfikacji strzelców doświadczony Michał Kubisztal. Gospodarze wywalczoną przewagę, mimo ambitnej postawy gości, utrzymali do końca meczu.

SPR PWSZ Tarnów - Politechnika Anilana Łódź 40:31 (19:14)

Bramki: Dutka 8, Kubisztal 8, Kowalik 6, Wajda 5, Jewuła 4, Sanek 4, Misiewicz 3, Niemiec 2 – Witkowski 8, D. Wawrzyniak 7, Strzebiecki 3, Kucharski 3, Pawlak 3, Winiarski 2, T. Wawrzyniak 2, Misiak 1, Katusza 1, Jankowski 1.