Tarnowskie sukcesy

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawodami w Kwidzynie zakończyła się tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team MTB. Na podium finału i klasyfikacji generalnej znaleźli się reprezentanci tarnowskiego KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team MTB.

Na najdłuższym z dystansów, grand fondo (tym razem 77 km), 20. czas uzyskał Bogusław Ostrowski. Biorąc pod uwagę podział na kategorie wiekowe, okazał się najlepszy w M5 (51-60 lat).

To jego siódme zwycięstwo w siódmej eliminacji cyklu, takim osiągnięciem nie może się pochwalić nikt inny w jakiejkolwiek klasyfikacji trzech dystansów! Oczywiście nasz zawodnik wygrał punktację łączną.

W minimaratonie (42 km) pojechał Jacek Chmielarczyk, finiszując na 10. pozycji w open i na 3. w M3 (31-40 lat). W „generalce” zajął 2. pozycję, a walkę o zwycięstwo przegrał o 1,5 punktu, czyli o przysłowiowy „błysk szprychy” (za zwycięstwo w tej grupie dostaje się 200 pkt).