Spis treści
Bezpieczeństwo w internecie, czyli cybersecurity
Przez coraz większe zagrożenie płynące z wykorzystania nowych technologii obserwujemy większe potrzeby rekrutacji na stanowiska takie jak: Cybersecurity Engineer; Cybersecurity Architect, Pentester, Cloud Security Engineer, DLP Engineer czy Cyber Risk Analyst.
Średnie wynagrodzenie specjalisty od cyberbezpieczeństwa w Polsce może się różnić w zależności od poziomu doświadczenia, kwalifikacji i lokalizacji. Według danych z 2022 roku owi specjaliści mogą otrzymywać wynagrodzenie od 6 do 12 tys. zł miesięcznie brutto na początku swojej kariery. Z kolei specjaliści z wieloletnim doświadczeniem mogą zarabiać nawet do 20 tys. zł miesięcznie brutto. Jednak autorzy raportu podkreślają, że dane te mogą się różnić w zależności od sektora, w którym pracują, lokalizacji oraz specjalizacji.
– W 2023 przy nadchodzącym zwolnieniu wynikającym z kryzysu gospodarczego, popyt na informatyków może wyrównać się z podażą – komentuje Karolina Giza, Team Leader Antal, IT Services, cytowana w komunikacie. – Obecny rynek w Polsce dla specjalistów informatycznych wciąż jest bardzo dobry, a kandydaci w dalszym ciągu są atrakcyjni pod kątem ich umiejętności i poziomu wynagrodzenia – dodaje.
Programiści poszukiwani
Przy maksymalnym wzroście projektów w branży IT widać szczególnie zwiększony popyt na: programistów znających języki Java i .NET oraz DevOpsów. Ważne jest jednak, aby stale się rozwijać i uczyć nowych technologii oraz języków programowania.