Tenis. Iga Świątek idzie jak burza. W Miami efektownie pokonała w III rundzie Madison Brengle

Artur Bogacki
Iga Świątek
Iga Świątek AP/Associated Press/East News
Iga Świątek w efektownym stylu awansowała w tenisowym turnieju WTA 1000 Miami. W nocy z niedzielę na poniedziałek polskiego czasu w III rundzie rozbiła Madison Brengle 6:0, 6:3.

Iga Świątek do zwycięstwa nad Brengle potrzebowała niewiele ponad godziny

Świątek podczas turnieju na Florydzie dowiedziała się, że nowym rankingu 4 kwietnia awansuje na 1. miejsce, po zakończeniu kariery przez dotychczasową liderkę Asleigh Barty. Szlachectwo zobowiązuje, naszej zawodniczce „nie wypada” już grać zbyt długo z niżej notowanymi rywalkami.

Starcie z Amerykanką Brengle (WTA 59) trwało godzinę i 5 minut. Pierwszego seta Polka wygrała do zera, w drugim została przełamana na 2:3, ale potem już rządziła na korcie. To jej 13. z rzędu zwycięstwo.

Świątek zagra dziś z Gauff

Następną rywalką Świątek będzie kolejna Amerykanka - Cori Gauff, rozstawiona w turnieju z nr. 14. Polska z 18-latką dotychczas grała raz, w maju ubiegłego roku w półfinale turnieju w Rzymie wygrała 7:6, 6:3.

Mecz Świątek - Gauff zaplanowano na dziś, poniedziałek ok. godz. 21. Transmisja na żywo w Canal+ Sport.