Tenis. Iga Świątek w Indian Wells pokonała Clarę Tauson i jest w 1/8 finału. Teraz mecz z Angelique Kerber

Iga Świątek
Iga Świątek Sylwia Dabrowa
Iga Świątek awansowała do 1/8 finału tenisowego turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Pokonała 6:7, 6:2, 6:1 Clarę Tauson. Mecz trwał 2 godziny i 18 minut.

Świątek w Indian Wells odwróciła losy spotkania z Tauson

Polka była faworytką starcia z Dunką (29. WTA), więc jej porażka w I secie była pewną niespodzianką. Później jednak nasza tenisistka złapała właściwy rytm, popełniała znacznie mniej wymuszonych błędów i dwa kolejne sety triumfowała zdecydowanie.

To jej siódme z rzędu wygrane spotkanie w turniejach WTA, w tym roku ma na koncie już 17 zwycięstw. Cztery mecze ostatnio rozstrzygnęła na swoją korzyść mimo porażki w inauguracyjnej partii.

WTA Indian Wells: Świątek kontra Kerber

W 1/8 finału zadanie będzie znacznie trudniejsze. Rywalką Polki będzie Angelique Kerber, która zanotowała „spacerek” w starciu z Rosjanką Darią Kasatkiną - 6:2, 6:1. Mecz obu Pań zaplanowany jest na wtorek.

Niemka ma na koncie zwycięstwa w Wielkim Szlemie, obecnie jest 16. w światowym rankingu (Świątek zajmuje 4. miejsce).

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Australian Open 2022. Najgorętsze, najpiękniejsze tenisistki...