Tenis w Strefie FIT

SAS
Drugą imprezą była Małopolska Talentiada. Rywalizowało w niej 7 czteroosobowych drużyn dziesięciolatków (2 dziewczynki i 2 chłopców) z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa, sprawdzając formę przed eliminacjami regionalnymi ogólnopolskich zawodów o Puchar Kaczora Donalda, które 28 maja odbędą się w Tarnowie.

Na kortach tenisowych Strefy Fit KS Grzegórzecki przy ul. Wysłouchów (Kurdwanów Nowy) odbyły się dwie imprezy tenisowe.

W pierwszej z nich uczestniczyli trenerzy i instruktorzy tenisowi. Startowało 37 szkoleniowców z Krakowa, Bochni, Brzeska, Wieliczki i Tarnowa podzielonych na dwie grupy wiekowe. W kat. do 35 lat triumfował Michał Kostecki, który pokonał w finale Michała Sadzika 6-4. W kat. powyżej 35 lat zwyciężył Wojciech Wojciechowski, pokonując po zaciętym pojedynku Jerzego Ślusarza 7-6. Jednosetowe mecze finałowe odbywały się przy sztucznym oświetleniu, które na kurdwanowskich kortach uruchomiono po blisko pięcioletniej przerwie. Turniej odbył się przy wsparciu firm: Forever Sport i Vektor Sport.
   W programie Talentiady znajdują się: konkurencje sprawnościowe (m.in. rzut piłką tenisową, bieg gwiaździsty, bieg wahadłowy), minigry drużynowe (unihokej, piłka ręczna i piłka nożna), gry paratenisowe (rzucanki piłką tenisową) oraz gry minitenisowe na pola serwisowe.
   W konkurencjach sprawnościowych najlepsze wyniki uzyskały reprezentujące Grzegórzeckiego: Agnieszka Komusińska - 3,9 s w biegu na 20 m oraz Monika Obal 19,1 s w biegu gwiaździstym i 17,2 s w biegu wahadłowym.
   Najlepsze drużyny turnieju to: w konkurencjach sprawnościowych Grzegórzecki Kraków, a w pozostałych - STT Nowy Sącz. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła ekipa STT, a na drugim miejscu uplasowały się ex aequo: TKT Tarnów, STT 2 i Grzegórzecki 2.