Teodorczyk nie pomógł, City lepsze w Kijowie

(FIL)
Piłkarska Liga Mistrzów. Dynamo Kijów, z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, przegrało u siebie 1:3 z faworyzowanym Manchesterem City w pierwszym spotkaniu 1/8 finału LM.

24-letni napastnik, były zawodnik m.in. Polonii Warszawa i Lecha Poznań, w ubiegłym roku długo leczył kontuzję. W końcu wrócił na boisko i do drużyny. Jesienią zaliczył tylko dwa epizody w LM (4 minuty z FC Porto i 2 z Maccabi Tel Awiw). Podczas zimowego okresu przygotowawczego otrzymał od trenera Siergieja Rebrowa więcej szans na pokazanie, co potrafi. Rozegrał 12 sparingów, zdobył 5 goli.

Wczoraj nasz rodak bezskutecznie usiłował pokonać Joe Harta. W pierwszej połowie najpierw strzelił metr od bramki, potem minął się z piłką. Zszedł z boiska bardzo szybko, bo już w przerwie meczu.

W pierwszej połowie groźniej od Polaka uderzył Andrij Jarmołenko, ale Hart, nie bez problemów, sparował piłkę na poprzeczkę.

Celnie strzelali natomiast „Obywatele”, a konkretnie Sergio Aguero i David Silva.

Po przerwie Harta znowu niepokoił Jarmołenko, ale pokonał, po rykoszecie, Witalij Bujalski. MC potem szukał okazji do podwyższenia wyniku. Znalazł ją tuż przed końcem spotkania Yaya Toure.

Znakomite wtorkowe widowisko w Turynie, gdzie Juventus zremisował z Bayernem Monachium 2:2, choć przegrywał 0:2, najlepiej podsumował Philipp Lahm. -__ Dziś zwycięzcą była Liga Mistrzów - powiedział obrońca gości, który rozegrał swój 100. mecz w elitarnych rozgrywkach.

Trener „Juve” Massimiliano Allegri remis na własnym boisku przyjął ze spokojem: - Nie jestem ani rozczarowany, ani zmartwiony. Mogliśmy nawet wygrać, ale to trudne z tak dobrym rywalem. Musimy zwyciężyć w rewanżu. Nie będzie to łatwe, ale nie jest niemożliwe.

Szkoleniowiec Bayernu Josep Guardiola był zadowolony z postawy swych podopiecznych: -_ Oczywiście, lepiej byłoby wygrać, ale graliśmy przecież przeciwko zeszłorocznemu finaliście Ligi Mistrzów! W rewanżu będzie tak samo trudno. _

Napastnik Bayernu Robert Lewandowski zebrał przeciętne noty. Najwyższe otrzymał od dziennikarzy Arjen Robben. „Lewy” wyrównał polski rekord w liczbie występów w LM - 47 (tyle samo ma Jerzy Dudek).

Broniąca trofeum Barcelona we wtorek wygrała w Londynie z Arsenalem 2:0. Nigdy nie zdarzyło się, żeby mając taką zaliczkę z meczu wyjazdowego (a było 9 takich przypadków), nie awansowała do kolejnej rundy.

- Pojedziemy na Camp Nou, aby rozegrać mecz i dać z siebie wszystko, jednak praktycznie nie mamy szans na awans -_przyznał menedżer „Kanonierów” Arsene Wenger._

Dynamo Kijów - Manchester City 1:3 (0:2), Bujalski 58 - Aguero 15, Silva 40, Y. Toure 90. PSV Eindhoven - Atletico Madryt 0:0, czerwona kartka: Pereiro (PSV) 67.