Teodorczyk pomógł rozgromić Everton

Jerzy Filipiuk
Łukasz Teodorczyk bramką strzeloną w 35 minucie przyczynił się do efektownego zwycięstwa Dynama Kijów na własnym boisku z Evertonem 5:2 i awansie swojej drużyny do ćwierćfinału Ligi Europy.

W pierwszym meczu, rozegranym w Liverpoolu, Everton wygrał tylko 2:1.

Łukasz Teodorczyk zdobył gola przy stanie 1:1. Pokonał Tima Howarda po zagraniu Andrija Jarmołenki, który wykorzystał błąd Antolina Alcazara. To jego trzecie trafienie w tych rozgrywkach w obecnym sezonie.

W minioną niedzielę napastnik powołany do kadry Polski na mecz eliminacyjny mistrzostw Europy (31 marca w Irlandii) strzelił bramkę w ligowym spotkaniu z Ilicziwiecem Mariupol (5:0).

Forma Teodorczyka musi cieszyć naszego selekcjonera Adama Nawałkę. Jego wybraniec pokazał się z dobrej strony, mógł zdobyć jeszcze jednego gola. Grał do 73 minuty, gdy zmienił go Adam Kraweć.

Dynamo Kijów – Everton 5:2 (3:1). Bramki: Andrij Jarmołenko 21, Łukasz Teodorczyk 35, Miguel Veloso 37, Ołeh Husiew 56, Antunes 76 - Romelu Lukaku 29, Phil Jagielka 82.