Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teraz RDN-Małopolska

Smol
W kościołach całej diecezji tarnowskiej odczytano wczoraj komunikat biskupa Wiktora Skworca informujący, że tarnowskie radio diecezjalne wystąpiło z dniem 1 lutego z ogólnopolskiej sieci "Plusa".

TARNÓW. Biskup Skworc do diecezjan:

   Biskup tarnowski poinformował słuchaczy o swojej decyzji także na falach diecezjalnego radia, które od wczoraj nie jest już "Plusem". Powróciło do swojej dawnej nazwy i obecnie nazywa się RDN-Małopolska.
   Decyzja w sprawie opuszczenia ogólnopolskiej sieci skutkuje oczywiście zmianami programowymi. Na falach RDN-Małopolska, w godzinach od 6 do 10 będzie teraz emitowany blok informacyjno-muzyczny "Radioranek". Jak czytamy na stronach internetowych radia, nowością będzie także program emitowany w godzinach od 10 do 15, który ma składać się z dobrej muzyki i wielu informacji kulturalnych. Program między godziną 16 a 20 będzie miał charakter publicystyczno-ewangelizacyjny.
   Powodem wystąpienia tarnowskiego radia z ogólnopolskiej sieci "Plusa" były, jak czytamy, różnice programowe. Nie udało się osiągnąć kompromisu z władzami spółki "Plus", choć od dłuższego czasu prowadzono na ten temat rozmowy.
   Tarnowskie radio diecezjalne było częścią ogólnopolskiej sieci "Plusa" od listopada 1998 r., początkowo jako RDN-Plus, a potem jako "Plus". Jako Radio Dobra Nowina nadawało swoje programy przez pierwsze pięć lat istnienia radia, od Wigilii 1993 r. (Smol)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski