Tercet goleadorów

FIL
Aż 13 bramek było udziałem gospodarzy. Największe strzelanie urządził sobie Real Madryt, który "zdemolował" Dynamo Kijów 5-1. Oddał on 28 strzałów, w tym 15 celnych. Po dwa gole zdobyli Raul Gonzalez oraz Ruud van Niestelrooy, którzy dzięki temu umocnili się na liście najskuteczniejszych strzelców w historii Ligi Mistrzów. Raul ma na koncie aż 53 gole (wszystkie strzelił dla Realu), a van Nistelrooy 45 (35 uzyskał dla Manchesteru United, 8 dla PSV Eindhoven, a 2 dla Realu). Raul mógł pokusić się nawet o hat trick, ale za egzekwowanie karnego zabrał się van Nistlerooy, który potem przyznał: - Przed rozpoczęciem meczu zapowiedziałem, że wezmę na siebie strzelanie rzutów karnych. Beckham to mój przyjaciel, on zajmuje się rzutami wolnymi. Nie byłem nawet świadom, że ludzie chcieli, by karnego wykonywał Raul. Niespełna 5 godzin przed meczem operację - pomyślną - przeszedł prawy obrońca "Królewskich" Cicinho, który w ligowym meczu z Betisem Sevilla doznał kontuzji więzadeł krzyżowych prawego kolana.

Wtorek w LM: "Żuraw" trafił, ale...

16 bramek, 5 zwycięstw gospodarzy, 2 remisy i 1 wygrana gości - to w największym skrócie bilans wtorkowych meczów Ligi Mistrzów.

Polscy kibice z dużym zainteresowaniem czekali na mecz Celticu Glasgow z FC Kopenhaga (było 1-0), licząc na występ dwóch naszych graczy. Artur Boruc zagrał 90 minut, ale był praktycznie bezrobotny, gdyż goście nie oddali ani jednego strzału na jego bramkę! Maciej Żurawski w swym debiucie w LM grał do 73 minuty. Zastąpił kontuzjowanego Jana**Venegoora of**Hesselinka, ale nie wypadł najlepiej. Wprawdzie w 24 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił do siatki, ale sędzia nie uznał gola, bowiem liniowy wskazał na spalonego. W 44 minucie przedarł się z piłką i wrzucił ją na głowę Kenny'ego Millera, jednak Jesper Christiansen kapitalnie obronił jego strzał. Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, wypracowali sobie kilka okazji strzeleckich, ale razili brakiem skuteczności. Gola zdobyli po... karnym podyktowanym za wątpliwy faul na Shunsuke Nakamurze. "11" wykorzystał Miller.
Rolą rezerwowego bramkarza Manchesteru United znowu musiał się zadowolić
Tomasz Kuszczak. Jego koledzy wygrali w Lizbonie z Benficą 1-0. Do przerwy goście grali poniżej swoich umiejętności, po zmianie stron o wiele lepiej, a wspaniały strzał Luisa Sahy zapewnił im wygraną. Trener MU, sir Alex Ferguson był zadowolony z gry swoich podopiecznych: - Myślę, że był do__dobry, pewny występ naszego zespołu.Pokazaliśmy cierpliwość wgrze. Były momenty, wktórych brakowało zrozumienia wgrze obronnej zespołu, wefekcie czego regularnie traciliśmy piłkę. Zato wdrugiej połowie dokonaliśmy pewnych korekt, pojawiło się więcej miejsca dla linii pomocy ito zmieniło obraz gry -powiedział Ferguson.
Inny angielski zespół Arsenal Londyn także wygrał 2-0, tyle że u siebie z FC Porto. Swego 42. gola w LM strzelił
Thierry Henry, i to głową, co czyni raczej rzadko. 35 goli zdobył dla "Kanonierów", pozostałe 7 dla AS Monaco. -Thierry udowodnił, że potrafi zdobywać gole również zgłówki. Dlatego mogę powiedzieć, że nigdy nie wie się wszystkiego o____swoich zawodnikach. Nie spodziewałem się, iż może on strzelić taką bramkę - przyznał trener Arsenalu Arsene Wenger. Londyńską drużynę bardzo chwalił szkoleniowiec FC Porto Jesualdo**Ferreira: -Arsenal jest zespołem, który ma niezwykłą umiejętność bardzo szybkiej zmiany tempa iwymiany podań. Gra gospodarzy była tak szybka, że nie potrafiliśmy sobie z____tym poradzić.
Faworyzowany Milan tylko zremisował na boisku Lille 0-0. Mimo to trener gości
Carlo Ancelotti był usatysfakcjonowany postawą swej drużyny: -Graliśmy bardzo dobrze. Wydaje mi się, że gol Seedorfa był prawidłowy. Jestem zadowolony ztego, jak zagraliśmy przeciwko drużynie, która jest o__wiele bardziejzaawansowanawprzygotowaniach dosezonu. To był najtrudniejszy wyjazd wgrupie, który wypadł nieźle. 300. mecz w barwach Milanu rozegrał Gennaro Gattuso, który w ekipie "Rossonerich" zadebiutował we wrześniu 1999 roku. Strzelił dla niej 6 goli - 5 w Serie A i 1w Lidze Mistrzów. (FIL)**