Termalica Bruk-Bet Nieciecza zostaje w ekstraklasie!

Jacek Żukowski
Wojciech Wojtkielewicz
Wygrywając 1:0 z Jagiellonią w Białymstoku, niecieczanie zapewnili sobie byt w ekstraklasie na przyszły sezon.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza walczyła o pozostanie w ekstraklasie i zakończyła tę batalię powodzeniem! Jej trener Piotr Mandrysz nie bał się eksperymentów i trochę zmienił skład, m.in. w bramce stanął Krzysztof Pilarz w miejsce Sebastiana Nowaka. Do „11” awansował Vladislav Gutkovskis, z kolei w obronie zaczął mecz Mateusz Kupczak.

„Jaga” zapowiadała srogi rewanż za porażkę w Niecieczy (0:2) i zemstę za gola Kędziory. Białostoczanie uważali, że rywal powinien był wtedy wybić piłkę, gdy na murawie leżał ich zawodnik, a nie kontynuować akcji, która dała bramkę. Ale to przeszłość. Dla gospodarzy, którzy mają zapewnione utrzymanie, wczorajszy mecz nie miał tak istotnego znaczenia.

Goście nie zamierzali się bronić. W 4 min tuż sprzed pola karnego strzelał Wojciech Kędziora, ale chybił.

Z czasem miejscowi uzyskali jednak przewagę, ale brakowało im strzałów na bramkę. Niecieczanie w 23 min musieli przemeblować szyki, gdyż Artem Putiwcew doznał kontuzji. Wszedł za niego Dalibor Pleva, a Dawid Sołdecki wrócił do obrony. W 27 min Konstantin Vassiljev próbował zaskoczyć Pilarza strzałem z wolnego z ponad 30 m, ale posłał piłkę obok słupka. Goście „obudzili się” pod koniec 1. połowy. W 35 min po rzucie rożnym główkował Dawid Sołdecki, obok słupka.

Kibice oglądnęli słabą połowę, w której przewaga gospodarzy była mierzona tylko rzutami rożnymi (9:1). - Jagiellonia na pewno gra na większym luzie, bo ma zapewnione utrzymanie - stwierdził w przerwie Sebastian Ziajka.

Dobrej gry i bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo, goście chcieli przede wszystkim nie przegrać. Jednak w 80 min Dawid Plizga popędził prawą stroną, dośrodkował, a Igors Tarasovs skierował piłkę do własnej bramki, wywołując szał radości gości. Gospodarze atakowali, strzelał Taras Romanczuk i Vassiljev, ale Pilarz nie dał się pokonać. Beniaminek gra dalej w ekstraklasie, a Podbeskidzie, które przegrało w Łęcznej, żegna się z nią.

Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Tarasovs 80 samob.

Jagiellonia: Drągowski - Burliga (46 Tarasovs), Szymonowicz (46 Mystkowski), Guti, Wasiluk - Frankowski, Romanczuk, Vassiljev, Góralski, Mackiewicz - Świderski (70 Grzelczak).

Termalica Bruk-Bet: Pilarz - Fryc, Kupczak, Stano, Ziajka - Kowal (74 Plizga), Putiwcew (23 PlevaI), Gutkovskis (90 Misak), SołdeckiI, Juhar - Kędziora.

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Pleva, Kędziora, Sołdecki. Widzów: 9387.

Materiał oryginalny: Termalica Bruk-Bet Nieciecza zostaje w ekstraklasie! - Gazeta Krakowska