• 16min.
Odwiedź serwis wyborczy

To nie był spacerek

GM
Po ciężkiej przeprawie drugoligowe siatkarki MKS Andrychów pokonały 3-1 Orła Kozy i na świąteczną przerwę udają się mając zaledwie jednopunktową stratę do lidera - MOSiR Mysłowice.

Siatkarki MKS Andrychów zbliżyły się na punkt do lidera II ligi

Potyczka z Orłem, który w tym sezonie wygrał zaledwie jeden mecz, miała być dla andrychowianek spacerkiem, ale nie była. Niewiele brakowało, a o losach meczu zdecydowałby tie-break, a to oznacza stratę najmniej punktu. Wszystko dlatego, że gospodynie zagrały w nieco przemeblowanym składzie. Na pozycji libero zabrakło Marty Szostok (obowiązki na uczelni), a zastąpiła ją podstawowa atakująca Beata Książek, której zaś miejsce zajęła Agata Koziołek.
- Zagraliśmy najsłabszy mecz wtym sezonie. Początkowo moje podopieczne nie mogły poradzić sobie zpresją wyniku, bo wszyscy oczekiwali łatwego zwycięstwa. Zkolei zawodniczki zKóz zagrały na luzie i____spokojną grą nas punktowały - mówi trener MKS Roman Rupik.
Musiało upłynąć sporo czasu, zanim andrychowianki zaczęły grać tak, jak oczekiwali tego od nich trener i kibice. Rywalki zapisały na swoim koncie pierwszego seta, a w drugim miały piłkę setową, ale jej nie obroniły. Po chwili siatkarki MKS wyrównały. - Ten mecz pokazał jak silnym punktem wataku jest Beata Książek, która tym razem grała na libero. Na szczęście wmiarę upływu minut nasza gra powoli się zazębiała iostatecznie udało nam się wywalczyć 3punkty - dodaje szkoleniowiec.
Komplet punktów bardzo się przydał siatkarkom MKS. Lider - MOSiR Mysłowice - wygrał bowiem mecz w Nowym Sączu zaledwie w tie-breaku, co oznacza że andrychowianki odrobiły straty sprzed tygodnia i mają teraz zaledwie jednopunktową stratę do Mysłowic.