Tokio 2020. Kadra lekkoatletów na igrzyska olimpijskie liczy 66 osób. Wśród nich jest Klaudia Siciarz z AZS AWF Kraków

Krzysztof Kawa
Klaudia Siciarz (z prawej) zajęła drugie miejsce w biegu na 100 m ppł podczas ostatnich mistrzostw Polski. W środku najszybsza Pia Skrzyszowska, która też jedzie do Tokio Polska Press
Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, Piotr Lisek, Piotr Małachowski i inne gwiazdy światowej lekkoatletyki znalazły się w gronie 66 sportowców zaproponowanych przez PZLA do kadry na igrzyska w Tokio. Wśród nich jest reprezentantka AZS AWF Kraków w biegu na 100 m ppł Klaudia Siciarz.

Siciarz to brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorów z 2017 w biegu na 100 metrów przez płotki i wicemistrzyni Europy młodzieżowców z 2019 w tej samej konkurencji. Podczas rozegranych przed kilkoma dniami mistrzostw Polski zdobyła srebrny medal. Wygrała Pia Skrzyszowska.

Obie wybierają się na igrzyska, a w Tokio zabraknie z kolei tak wielkich postaci, jak Adam Kszczot, Sofia Ennaoui czy Karolina Kołeczek. Co z tymi, którzy są na liście, a nie wypełnili minimum olimpijskiego, co dotyczy na przykład Joanny Jóźwik i wspomniana Skrzyszowskiej?

- Oprócz zawodników, którzy wypełnili ustalone przez światową federację wskaźniki mamy też grupę zapewniającą sobie olimpijski start dzięki pozycji w rankingu Road to Tokyo, prowadzonym przez World Athletics. Są też zawodnicy na granicy awansu, czekający np. na zaproszenie lub wycofanie się reprezentantów innych krajów – tłumaczy dla sportowychfaktów.pl prezes PZLA Henryk Olszewski.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

Wstępny skład reprezentacji Polski w lekkoatletyce na igrzyska olimpijskie w Tokio