Tokio 2020: WYNIKI, TERMINARZ, PROGRAM IO. Letnie igrzyska olimpijskie przełożono na 2021 r. [8.08]
LEKKOATLETYKA (48)
Mężczyźni
10 000 m mężczyzn (30.07):
1. Selemon Barega (Etiopia)
2. Joshua Cheptegei (Uganda)
3. Jacob Kiplimo (Uganda)
Rzut dyskiem mężczyzn (31.07):
1. Daniel Stahl (Szwecja)
2. Simo Pettersson (Szwecja)
3. Lukas Weisshaidinger (Austria)
...
14. Bartłomiej Stój
15. Piotr Małachowski
100 m mężczyzn (31.08):
1. Lamont Jacobs (Włochy)
2. Fred Kerley (USA)
3. Andre de Grasse (Kanada)
Skok wzwyż mężczyzn (31.08):
1. Mutaz Essa Barshim (Katar) i Gianmarco Tamberi (Włochy)
3. Maksim Nedasekau (Biaoruś)
Skok w dal mężczyzn (2.08):
1. Miltiadis Tentoglou (Grecja)
2. Juan Miguel Echevarria (Kuba)
3. Maykel Massi (Kuba)
3000 m z przeszkodami mężczyzn (2.08):
1. Soufiane El Bakkali (Maroko)
2. Lemecha Girma (Etiopia)
3. Benjamin Kigen (Kenia)
400 m przez płotki mężczyzn (3.08):
1. Karsten Warholm (Norwegia)
2. Rai Benjamin (USA)
3. Alison dos Santos (Brazylia)
Skok o tyczce mężczyzn (3.08):
1. Armand Duplantis (Szwecja)
2. Chistopher Nilsen (USA)
3. Thiago Braz (Brazylia)
...
6. Piotr Lisek
15. Robert Sobera
28. Paweł Wojciechowski
800 m mężczyzn (4.08):
1. Emmanuel Kipkurui Korir (Kenia)
2. Ferguson Cheruiyot (Kenia)
3. Patryk Dobek
Rzut młotem mężczyzn (4.08):
1. Wojciech Nowicki
2. Eivind Henriksen (Norwegia)
3. Paweł Fajdek
200 m mężczyzn (4.08):
1. Andre de Grasse (Kanada)
2. Kenneth Bednarek (USA)
3. Noah Lyles (USA)
Trójskok mężczyzn (5.08):
1. Pedro Pichardo (Portugalia)
2. Zhu Yaming (Chiny)
3. Hughes Zango (Burundi)
Pchnięcie kulą mężczyzn (5.08):
1. Ryab Crouser (USA)
2. Joe Kovacs (USA)
3. Tomas Walsh (Nowa Zelandia)
...
13. Michał Haratyk
23. Konrad Bukowiecki
110 m przez płotki mężczyzn (5.08):
1. Hansle Parchment (Jamajka)
2. Grant Holloway (USA)
3. Ronald Levy (Jamajka)
...
18. Damian Czykier
Chód na 20 km mężczyzn (5.08):
1. Massimo Stano (Włochy)
2. Koki Ikeda (Japonia)
3. Toshikazu Yamanishi (Japonia)
...
Łukasz Niedziałek - nie ukończył
400 m mężczyzn (5.08):
1. Steven Gardiner (Bahamy)
2. Anthony Zambrano (Kolumbia)
3. Kirani James (Grenada)
...
47. Karol Zalewski
Dziesięciobój mężczyzn (5.08):
1. Damian Warner (Kanada)
2. Kevin Mayer (Francja)
3. Ashley Moloney (Australia)
...
12. Paweł Wiesiołek
Chód na 50 km mężczyzn (6.08):
1. Dawid Tomala
2. Jonathan Hilbert (Niemcy)
3. Evan Dunfee (Kanada)
...
12. Artur Brzozowski
Rafał Augustyn - nie ukończył
5000 m mężczyzn (6.08):
1. Joshua Cheptegei (Uganda)
2. Mohammed Ahmed (Kanada)
3. Paul Chelimo (USA)
4x100 m mężczyzn (6.08):
1. Włochy (Lorenzo Patta, Lamont Jacobs, Eseosa Desalu, Filippo Tortu)
2. Wielka Brytania (Chijindu Ujah, Zharnel Hughes, Richard Kilty, Nethaneel Mitchell-Blake)
3. Kanada (Aaron Brown, Zharnerl Blake, Brendon Rodney, Andre de Grasse)
1500 m mężczyzn (7.08):
1. Jakon Ingebritsen (Norwegia)
2. Timothy Cheruiyot (Kenia)
3. Josh Kerr
...
8. Michał Rozmys
Marcin Lewandowski opadł w półfinale
Rzut oszczepem mężczyzn (7.08)
1. Neeraj Chopra (Indie)
2. Jakun Vadlejch (Czechy)
3. Vitezslav Vesely (Czechy)
...
20 Cyprian Mrzygłód
28. Marcin Krukowski
4x400 m mężczyzn (7.08):
1. USA (Michael Cherry, Michael Norman, Bryce Deadmon, Rai Benjamin)
2. Holandia (Liemarvin Bonevacia, Terrence Agard, Tony van Diepen, Ramsey Angela)
3. Botswana (Isaac Makwala, Baboloki Thebe, Zibane Ngozi, Bayapo Ndori)
...
5. Polska (Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Mateusz Rzeźniczak, Karol Zalewski)
Maraton mężczyzn (8.08):
1. Eliud Kipchoge (Kenia)
2. Abdi Nageeye (Holandia)
3. Bashir Abdi (Belgia)
...
38. Adam Nowicki
63. Arkadiusz Gardzielewski
Marcin Chabowski - nie ukończył
Kobiety
100 m kobiet (31.07):
1. Elaine Thompson-Herah (Jamajka)
2. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka)
3. Shericka Jackson (Jamajka)
Pchnięcie kulą kobiet (31.08):
1. Gong Lijiao (Chiny)
2. Raven Saunders (USA)
3. Valerie Adams (Nowa Zelandia)
...
18. Klaudia Kardasz
27. Paulina Guba
Trójskok kobiet (1.08):
1. Yulimar Rojas (Wenezuela)
2. Patricia Mamona (Portugalia)
3. Ana Peleteiro (Hiszpania)
100 m przez płotki kobiet (2.08):
1. Jasmine Camacho-Quinn (Portoryko)
2. Kendra Harrison (USA)
3. Megan Tapper (Jamajka)
...
17. Klaudia Siciarz
19. Pia Skrzyszowska
Rzut dyskiem kobiet (2.08):
1. Valarie Allman (USA)
2. Kristin Pudenz (Niemcy)
3. Yaime Perez (Kuba)
5000 m kobiet (2.08)
1. Sifan Hassna (Holandia)
2. Hellen Obiri (Kenia)
3. Gudaf Tsegay (Etiopia)
Skok w dal kobiet (3.08):
1. Malaika Mihambo (Niemcy)
2. Brittney Reese (USA)
3. Ese Brume (Nigeria)
800 m kobiet (3.08):
1. Athing Mu (USA)
2. Keely Hodgkinson (Wielka Brytania)
3. Raevyn Rogers (USA)
...
21. Joanna Jóźwik
29. Angelika Sarna
36. Anna Wielgosz
Rzut młotem kobiet (3.08):
1. Anita Włodarczyk
2. Wang Zheng (Chiny)
3. Malwina Kopron
...
7. Joanna Fiodorow
200 m kobiet (3.08):
1. Elaine Thompson-Herah (Jamajka)
2. Christine Mboma (Namibia)
3. Gabrielle Thomas (USA)
400 m przez płotki kobiet (4.08):
1. Sydney McLaughlin (USA)
2. Daliah Muhammad (USA)
3. Femke Bol (Holandia)
3000 m z przeszkodami kobiet (4.08):
1. Peruth Chemutai (Uganda)
2. Courtney Frerichs (USA)
3. Hyvin Kiyeng (Kenia)
...
20. Alicja Konieczek
40. Aneta Konieczek
Skok o tyczce kobiet (5.08):
1. Katie Nageotte (USA)
2. Anżelika Sidorowa (Rosyjski Komitet Olimpijski)
3. Holly Bradshaw (Wielka Brytania)
Siedmiobój kobiet (5.08):
1. Nafissatou Thiam (Belgia)
2. Anouk Vetter (Holandia)
3. Emma Oosterwegel (Holandia)
...
16. Adrianna Sułek
Chód na 20 km kobiet (6.08):
1. Antonella Palmisano (Włochy)
2. Sandra Arenas (Kolumbia)
3. Liu Hong (Chiny)
...
10. Katarzyna Zdziebło
400 m kobiet (6.08):
1. Shuanae Miller-Uibo (Bahamy)
2. Marileidy Paulino (Dominikana)
3. Allyson Felix (USA)
1500 m kobiet (6.08)):
1. Faith Kipyegon (Kenia)
2. Laura Muir (Wielka Brytania)
3. Sifan Hassan (Holandia)
4x100 m kobiet (6.08):
1. Jamajka (Briana Williams, Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce Shericka Jackson; Remona Burchell, Natasha Morrison)
2. USA (Javianne Oliver, Teahna Daniels, Jenna Prandini, Gabrielle Thomas; English Gardner, Aleiia Hobbs)
3. Wielka Brytania (Asha Philip, Imani Lansiquot, Dina Asher-Smith, Daryll Neita)
...
9. Polska
Maraton kobiet (7.08):
1. Peres Jepchichir (Kenia)
2. Brigid Kosgei (Kenia)
3. Molly Seidel (USA)
...
14. Karolina Nadolska
35. Aleksandra Lisowska
59. Angelika Mach
10 000 m kobiet (7.08):
1. Sifan Hassan (Holandia)
2. Kalkidan Gezahegne (Bahrain)
3. Letesenbet Gidey (Etiopia)
Sztafeta 4x400 m kobiet (7.08):
1. USA (Sydeny McLaughlin, Allyson Felix, Dalilah Muhammad, Athing Mu)
2. Polska (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)
3. Jamajka (Roneisha McGregor, Janieve Russell, Shericka Jackson, Candice McLeod)
Skok wzwyż kobiet (7.08);
1. Marija Łasickiene (Rosyjski Komitet Olimpijski)
2. Nicola McDermott (Australia)
3. Jarosława Mahuczich (Ukraina)
...
11. Kamila Lićwinko
---
Sztafety mieszana 4x400 m (31.07):
1. Polska (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński; Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk)
2. Dominikana
3. USA