Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Popiela: Marka Turnieju Sokolika znana na świecie [Wywiad]

Remigiusz Szurek
Remigiusz Szurek
Archiwum T.Popiela/Sokolik CUP
Rozmawiamy z Tomaszem Popielą, koordynatorem Międzynarodowego Turnieju Sokolika w Starym Sączu, prezesem Fundacji Ja Też Mam Marzenia.

Tomku za Wami sobotni Bal przyjaciół Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’. Tym razem impreza odbyła się w Hotelu Perła Południa w Rytrze.
To nie przypadek, że bal odbył się właśnie w tym miejscu. Hotel Perła Południa w Rytrze jest jednym z najstarszych partnerów Turnieju Sokolika. Współpracujemy od 2013 roku. To właśnie w Perle Południa, zawsze w czerwcu odbywa się losowanie grup turniejowych, transmitowane na żywo w Internecie. Dlaczego tutaj? Perfekcyjna organizacja tego wydarzenia, wyszukane menu oraz co równie istotne, mamy możliwość zakwaterowania naszych partnerów w godnych warunkach. Bal służy podkreśleniu roli naszych darczyńców. Raz do roku chcemy spotkać się wszyscy w jednym miejscu, by podziękować sobie za współpracę oraz wspólnie bawić się do białego rana. Tym razem po zakończonej części oficjalnej, gości zabawiali artyści: Łukasz Rybarski z Kabaretu Pod Wydrwigroszem oraz kapela Pogwizdani.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że aktualnie Fundację wspiera 42 partnerów i nadal przybywa nowych. Jak to robicie?
Tylko w tym roku przybyło nam ośmiu nowych fundatorów - w tym trzech z Krakowa i jeden z Warszawy. Tym samym cieszy nas ogromnie fakt, iż fundacja ma wsparcie nie tylko od firm z Nowego Sącza i okolic, ale także doceniają naszą pracę firmy spoza naszego regionu. Myślę, że to co robimy jako fundacja jest społecznie akceptowane i popierane. Pomagamy dzieciom w rozwijaniu ich pasji i staramy się robić to na tyle skutecznie i transparentnie, aby nasi partnerzy widzieli sens wspierania tego przedsięwzięcia. Dlatego cieszy nas niezmiernie to, że coraz więcej osób czy firm chce pomagać fundacji. Warto dodać, że wspierają nas firmy globalne jak: Fakro, Husqvarna czy Blachotrapez. Są też mniejsze, które również nie odmawiają pomocy i dokładają swoją cenną „cegiełkę” do dalszego rozwoju fundacji.

Wróćmy do piłkarskiej rywalizacji. Powoli odrabiacie ostatnie trudne lata. Najpierw w 2020 roku turniej trzeba było odwołać z powodu pandemii. Następnie, w ubiegłym roku, przez pandemiczne obostrzenia, gościliście jedynie cztery kluby zza granicy. Problemów nie brakowało.
Mimo wszystko nie powiedziałbym, że były to lata stracone. Ostatnie dwa lata wykorzystaliśmy na poszerzenie naszej oferty turniejowej o zawody dla dziewczynek, a także zapoczątkowaliśmy nowy projekt o nazwie ,,Polonia The Best Young Players’’. Przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz przy wsparciu Kancelarii Premiera Rady Ministrów powołaliśmy reprezentację dzieci polonijnych złożoną z kilkudziesięciu Polaków mieszkających na stałe w Europie. 45 dzieciaków przyjechało do Starego Sącza oraz do Zakopanego wraz z swoimi rodzicami by móc wziąć udział w turniejach piłki nożnej. Projekt ten został bardzo ciepło przyjęty przez opinię publiczną oraz ogólnopolskie media. Dlatego też chcemy w roku 2022 go kontynuować. A co mnie najbardziej cieszy to że wśród tych młodych Polaków (piłkarzy) trafiły się prawdziwe perełki, które dostaną swoją szansę by pokazać się na konsultacjach Reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Teraz wreszcie znów ma być na bogato! Długo można by wymieniać tegorocznych uczestników. Do Starego Sącza zawitają m.in. Manchester United, FC Porto, RB Lipsk, Girona FC, Sparta Praga czy Rapid Wiedeń. To marki same w sobie.
Jeżeli nic nam nie przeszkodzi w organizacji czerwcowego turnieju to będzie to absolutny rekord jeżeli chodzi o ilość uczestników z zagranicy. Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzonych 19 zespołów z 17 krajów! Stary Sącz będzie bardzo międzynarodowy.

Będzie też egzotycznie. Mowa o brazylijskim Juventude. Jak nawiązaliście kontakt z tym klubem? Mają trochę kilometrów do Polski, musi im bardzo zależeć na udziale w Sokoliku.
Klub Juventude wykazał się wielką determinacją, aby przyjechać do Starego Sącza. 26 godzin podróży w tym, aż trzy przesiadki. My jako organizator zapewnimy naszym gościom z Ameryki Południowej prawie tygodniowy pobyt podczas którego zwiedzą Kraków, Zakopane, Krynicę. Zagrają mini turniej oraz mecz kontrolny z Cracovią. Trzeba docenić fakt, że te małe dzieciaki chcą do nas przyjechać. Marka Turnieju Sokolika jest już znana na świecie i dzięki temu mamy coraz więcej zapytań z różnych części globu o możliwość uczestniczenia w naszych piłkarskich zmaganiach.

Turniej Sokolika co roku przyciąga na Sądecczyznę wielkie kluby z całej Europy. Prócz najlepszych polskich klubów, w Starym Sączu rywalizowały już m.in. takie tuzy jak Liverpool FC, Everton, Juventus Turyn, Benfica Lizbona, Feyenoord Rotterdam, Hertha, PSV Eindhoven czy FC Porto. W tym roku gwiazdą zawodów będzie angielski Manchester United. A czy okaże się zwycięzcą? Tego dowiemy się już 11 i 12 czerwca.

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tomasz Popiela: Marka Turnieju Sokolika znana na świecie [Wywiad] - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski