Tomek Oleksy weźmie udział w SPEED ROCK

BD
Tomasz Oleksy dopiero wrócił z Francji, z wspinaczkowych Mistrzostw Europy, gdzie zajął 9 miejsce na czas, a już przygotowuje się do kolejnego startu. W przyszłym tygodniu weźmie udział w zawodach SPEED ROCK 2002, które odbędą się we włoskim Valle de Daone.

Wspinaczka

9 pozycja chyba nie jest powodem do satysfakcji ?
   Na pewno nie. Ale akurat w walce o ćwierćfinał trafiłem na Serika Kazbekowa. Na pierwszej drodze straciłem 2 sekundy, popełniając błędy pod przewieszeniem. Na drugiej drodze wygrałem, ale w sumie zabrakło mi pół sekundy. Serik został Mistrzem Europy, a nasz bieg był najszybszy z całych zawodów. Szkoda, że musieliśmy się spotkać już w 1/8 finału.
   Jedziesz za kilka dni do Włoch, gdzie zawody rozgrywane są w nietypowym miejscu ?
   To jedyna w swoim rodzaju impreza, podczas której zawodnicy wspinają się na nowoczesnej ... tamie rzecznej. Organizatorzy zapraszają tylko najlepszych 8 zawodników ze świata.
   W tym roku jesteś poza tą najlepszą "ósemką". Skąd zaproszenie ?
   Ze względu na kontuzję nie startowałem w tym roku w Pucharze Świata, więc w rankingu jestem nieco niżej niż zwykle. Jednak ze względu na to, że wygrałem zawody w ubiegłym roku zostałem zaproszony.
   Przypomnijmy ubiegłoroczny sukces.
   Z okazji otwarcia tamy rozegrano podobne zawody. W finale pokonałem Ukraińca Władimira Zaharowa. Na ścianie o wysokości 28 metrów uzyskałem czas 20,51 sekundy. W tym roku zawodnik, który wygra zawody i pobije mój czas, zainkasuje 2 tysiące dolarów.
   Wyjazd do Włoch to nie jedyny ważny występ w najbliższym czasie ?
   Zgadza się. W sierpniu lecę do Filadelfii, gdzie odbędzie się Olimpiada Sportów Ekstremalnych, na którą otrzymują zaproszenie tylko najlepsi zawodnicy. Na tą imprezę przyjeżdżają przedstawiciele różnych ekstremalnych sportów z całego świata.
   W olimpiadzie sportów ekstremalnych miałeś już okazję wystartować. Przypomnijmy jak wypadłeś.
   Dwa lata temu w San Francisco byłem trzeci, ale trzeba przyznać, że niewiele zabrakło do zwycięstwa. Może tym razem będzie lepiej.