Tony interpelacji

WOJ
Udostępnij:
Różny wydźwięk i różne podteksty miały niektóre interpelacje składane przez radnych podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Miechowskiego. Poza zasadnymi postulatami i wnioskami do realizacji było przy okazji przysłowiowe "bicie piany".

   O regularne posypywanie dróg powiatowych w Słaboszowie (szczególnie krzyżówki Dziaduszyce - Nieszków i odcinka Kropidło w kierunku Racławic) upominał się Stanisław Krawiec. O to samo apelowała Maria Orłowska z gminy Gołcza.
   - Drogi są odśnieżone, przejezdne, ale śliskie. Dotyczy to m.in. tras Miechów - Rzeżuśnia, Buk i Czaple - _wyliczała Maria Orłowska, prosząc także o wykonanie przepustu w Ulinie Wielkiej.
   
- Robimy, co możemy, ale tu i ówdzie będzie ślisko. Zresztą "gwarantuje" to zapowiadana zmiana pogody. Sypie się 60 ton na dobę, zimowe utrzymanie do tej pory kosztowało nas 140 tys. zł, a to dopiero połowa zimy - odpowiadał dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Jan Marczuk.
   Tadeusz Chwastek interpelował, aby wyciąć stare drzewa lub podciąć gałęzie wzdłuż rzeki Cichej począwszy od mostu w Komorowie aż do zakrętu pod wiaduktem PKP (rosną tam głównie wiekowe wierzby). Być może trzeba będzie się z tym zwrócić do Wojewódzkiego Zarządu Melioracji Wodnych w Krakowie.
   Dyrektor Marczuk obiecał, że te roboty rozpoczną się niebawem. Do zimowej wycinki przewidziano ponad 250 drzew; oczywiście za zgodną Wojewódzkiego Wydziału Ochrony Środowiska.
   Wiele interpelacji na piśmie złożył Jarosław Moskwa. Poza tą dotyczącą dochodów radnych Rady Powiatu w minionym roku, również interpelację w sprawie przekształcenia drogi gminnej Kozłów - Kamionka na drogę powiatową, prosił o kserokopie pism z sądu i prokuratury za lata 1998-2003 (dowód ewentualnych nadużyć gospodarczych popełnionych przez poprzednich dyrektorów miechowskiego szpitala), pytał o obecny stan zadłużenia Starostwa Powiatowego.
   
- W roku 2003 wypłacano radnym diety zgodnie z podjętą uchwałą. Na delegacje służbowe wydaliśmy 460 zł, nagród nie było. Starostwo nie ma ani grosza zadłużenia. Jeśli zaś chodzi o zadłużenie powiatu, to odsyłam do odpowiednich dokumentów - powiedział starosta Mieczysław Bertek.
   
- Wspomnianą drogę możemy przekształcić na powiatową, jeśli otrzymamy dodatkowe pieniądze z zewnątrz. Trudno brać na barki kolejne zadanie, nie mając na nie pokrycia. O wspomniane kserokopie dokumentów upominaliście się jeszcze w poprzedniej kadencji jako klub AWS i na pewno je posiadacie - _przypominał starosta Bertek.
(WOJ)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie