Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

TOP 10 miejsc na weekendowy odpoczynek w Krakowie. Wszystkie za darmo

Julia Stankowska
Julia Stankowska
Plaża oraz kąpielisko w Przylasku Rusieckim znajduje się w dzielnicy Nowa Huta. Wypoczynkowy obszar Przylasku obejmuje 26 hektarów, a na jego terenie znajdują się m.in. ścieżki spacerowe, plac zabaw dla dzieci, liczne boiska oraz oczywiście kąpielisko. Co więcej, w Przylasku Rusieckim mieszczą się również tereny wędkarskie.Przylasek Rusiecki to atrakcyjne miejsce, które warto odwiedzić podczas ciepłego weekendu. Duże centrum rekreacyjne, plaże oraz malownicze drewniane pomosty tworzą wyjątkowy klimat, który z pewnością sprawi, że wypoczniecie w otoczeniu natury z pyszną kawą w ręku.Adres: ul. Rzepakowa
Plaża oraz kąpielisko w Przylasku Rusieckim znajduje się w dzielnicy Nowa Huta. Wypoczynkowy obszar Przylasku obejmuje 26 hektarów, a na jego terenie znajdują się m.in. ścieżki spacerowe, plac zabaw dla dzieci, liczne boiska oraz oczywiście kąpielisko. Co więcej, w Przylasku Rusieckim mieszczą się również tereny wędkarskie.Przylasek Rusiecki to atrakcyjne miejsce, które warto odwiedzić podczas ciepłego weekendu. Duże centrum rekreacyjne, plaże oraz malownicze drewniane pomosty tworzą wyjątkowy klimat, który z pewnością sprawi, że wypoczniecie w otoczeniu natury z pyszną kawą w ręku.Adres: ul. Rzepakowa M. Banasik
Wraz z końcówką września, wielkimi krokami zbliża się jesień. Coraz niższa temperatura i kapryśna pogoda już dają o sobie znać. Korzystając z ostatnich letnich dni, warto spędzić czas na świeżym powietrzu. W jakich miejscach w Krakowie można spędzić czas na łonie natury, nie wydając przy tym pieniędzy? Przedstawiamy 10 miejscówek, w których miło spędzicie czas, łapiąc ostatnie promienie słońca przed nadchodzącą jesienią.

Spis treści

Przylasek Rusiecki

Plaża oraz kąpielisko w Przylasku Rusieckim znajduje się w dzielnicy Nowa Huta. Wypoczynkowy obszar Przylasku obejmuje 26 hektarów, a na jego terenie znajdują się m.in. ścieżki spacerowe, plac zabaw dla dzieci, liczne boiska oraz oczywiście kąpielisko. Co więcej, w Przylasku Rusieckim mieszczą się również tereny wędkarskie.

Przylasek Rusiecki to atrakcyjne miejsce, które warto odwiedzić podczas ciepłego weekendu. Duże centrum rekreacyjne, plaże oraz malownicze drewniane pomosty tworzą wyjątkowy klimat, który z pewnością sprawi, że wypoczniecie w otoczeniu natury z pyszną kawą w ręku.

Zalew Nowohucki

Będąc w Nowej Hucie, zdecydowanie trzeba zajrzeć nad Zalew Nowohucki, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w tej dzielnicy.

Na jego terenie, podobnie jak w Przylasku Rusieckim, znajdują się boiska, plac zabaw dla dzieci i plaża. Ponadto, nad zalewem niedawno otworzoną również bezpłatną tężnię solankową (czynną od kwietnia do października) oraz siłownię na wolnym powietrzu.. Odpoczywając nad Zalewem Nowohuckim warto zatrzymać się przy strefie food trucków po coś dobrego.

Krakowskie Malediwy

Mieszczące się u stóp Tauron Areny Krakowskie Malediwy stały się jednym z ulubionych miejsc wielu krakowian. Na terenie Malediwów znajduje się staw o powierzchni hektara, pawilon z kawiarnią oraz miejsce do wypoczynku. Mieszkańcy mogą zrelaksować się na przygotowanych leżakach, ławkach lub wyłożyć się na kocyku obok zbiornika wodnego.

Tuż obok krakowskich Malediwów mieści się park Lotników, będący doskonałym miejscem dla najmłodszych, którym z pewnością spodoba się plac zabaw smoczy skwer lub siłownia na świeżym powietrzu.

Park Zaczarowanej Dorożki

W słoneczną pogodę aż żal nie udać się do jednego z krakowskich parków. Interesującą opcją jest park Zaczarowanej Dorożki, mieszczący się w dzielnicy Prądnik Czerwony. Jego powierzchnia wynosi ponad 2 hektary, a na terenie parku znajdują się fontanna w kształcie młyńskiego koła, wybieg dla psów oraz miejsca do siedzenia i odpoczynku.

Park to idealna miejscówka dla rodziców z dziećmi, które mają tam również do dyspozycji nowoczesny plac zabaw.

Park Jordana

Mieszczący się w pobliżu krakowskich Błoń park Jordana to miejsce idealne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Na jego terenie znajdują się liczne atrakcje dla najmłodszych, takie jak: wodny plac zabaw oraz miejsca do wspinaczki.

W parku nie brakuje także miejsc, przeznaczonych do sportowych aktywności. Znajduje się tam bowiem wiele boisk, kort tenisowy, skatepark, siłownia zewnętrzna oraz bieżnia. Jeśli więc jesteście fanami sportu, park Jordana z pewnością przypadnie Wam do gustu!

Na terenie parku możemy również spotkać niedźwiedzia, a konkretnie pomnik słynnego niedźwiedzia Wojtka, bohatera II wojny światowej, adoptowanego przez polskich żołnierzy.

Dziedziniec Zamku na Wawelu

Połączenie relaksu ze zwiedzaniem brzmi jak przepis na idealny weekend. Osobom, które nie chcą wydawać pieniędzy na zwiedzanie, a jednocześnie doceniają architekturę i sztukę, polecamy wycieczkę na dziedziniec wawelskiego zamku.

Niesamowity klimat i świadomość, że stoimy na tej samej ziemi, po której stąpali najwybitniejsi władcy Polski, dodają adrenaliny. Niegdyś dziedziniec pełnił funkcje reprezentacyjne, często stawał się amfiteatrem lub był miejscem, w którym odbywały się dworskie uroczystości. Dzisiaj służy głównie celom turystycznym i rekreacyjnym.

Dziedziniec zamku jest również miejscem spotkań politycznych – w 2016 roku odbyło się spotkanie papieża Franciszka z polskimi władzami. Odbywają się tu także koncerty i pokazy.

Bulwary wiślane

Fani spacerów i leniuchowania z pewnością docenią bulwary wiślane, znajdujące się w samym sercu miasta. Zielone wały przy Wiśle, leżące u stóp Wawelu, to miejsce, gdzie można odpocząć, poopalać się, spotkać ze znajomymi lub poczytać książkę, spędzając czas na świeżym powietrzu z widokiem na zabytkowy zamek królewski i Wisłę.

Bulwary wiślane zostały wybudowane w latach 1907-1913 po obydwu stronach rzeki. Pierwotnie służyły jako wały przeciwpowodziowe, obecnie jednak pełnią funkcje rekreacyjne.

Kopiec Kraka

Dla miłośników pikników, idealną miejscówką będzie Kopiec Kraka, zwany również Kopcem Krakusa, znajdujący się w dzielnicy Podgórze. Chętni mogą wejść na szczyt kopca za darmo i zobaczyć panoramę Krakowa. Nieprzepadający za długimi spacerami również nie będą zawiedzeni – miejsce z widokiem na miasto znajdzie się również u podnóży kopca.
Nic tylko rozłożyć kocyk, wyjąć kosz z owocami i odpoczywać...

Bagry

Bagrów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Plaża na Bagrach jest od lat jedną z najpopularniejszych plaż w Krakowie i okolicach. Spodoba się zarówno osobom preferującym aktywny wypoczynek, jak i leniuchom. W upalne dni to idealne miejsce do kąpania. Chętni mają możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (oczywiście za dodatkową opłatą) w postaci rowerków wodnych, kajaków itp.

Obok plaży znajduje się park, gdzie możecie poleżeć na hamaku, plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu oraz mnóstwo ścieżek spacerowych.

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, zwane krakowskim Monte Cassino, to klasztor zakonu ojców benedyktynów, znajdujący się niegdyś w podkrakowskiej miejscowości Tyniec, która obecnie mieści się na terenie dzielnicy Dębniki.

Tynieckie opactwo jest najstarszym istniejącym klasztorem w Polsce, powstały ponad tysiąc lat temu. Historyczny budynek jest otwarty dla turystów – klasztor można zwiedzić za niewielką opłatą.

My jednak, skupiając się na darmowych atrakcjach, proponujemy spacer po urokliwym skalistym wzgórzu, położonym tuż nad Wisłą, z którego można obejrzeć malowniczą panoramę Tyńca.

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TOP 10 miejsc na weekendowy odpoczynek w Krakowie. Wszystkie za darmo - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski