18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tortury we wrocławskim areszcie. Myśleli, że to pedofil

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Okrutnym torturom poddany został mężczyzna, który trafił do sześcioosobowej celi wrocławskiego aresztu przy ul. Świebodzkiej. Był podejrzany o oszustwo, ale w areszcie spotkał znajomego, który przekonał kolegów, że ich nowy współlokator to pedofil. Nie potrafił wytłumaczyć, że to nieprawda. Całą noc czterech z pięciu mieszkańców celi prześcigało się w pomysłach na najbardziej okrutną przemoc. Domniemany pedofil był gwałcony butelką, bity, oblewany wrzątkiem. Kazali mu pić mieszaninę szamponu i proszku do prania z solą, wodę z toalety, zlizywać wrzątek z podłogi. Dopiero rano dramat aresztanta ujawniła służba więzienna. Czytaj dalej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.
Okrutnym torturom poddany został mężczyzna, który trafił do sześcioosobowej celi wrocławskiego aresztu przy ul. Świebodzkiej. Był podejrzany o oszustwo, ale w areszcie spotkał znajomego, który przekonał kolegów, że ich nowy współlokator to pedofil. Nie potrafił wytłumaczyć, że to nieprawda. Całą noc czterech z pięciu mieszkańców celi prześcigało się w pomysłach na najbardziej okrutną przemoc. Domniemany pedofil był gwałcony butelką, bity, oblewany wrzątkiem. Kazali mu pić mieszaninę szamponu i proszku do prania z solą, wodę z toalety, zlizywać wrzątek z podłogi. Dopiero rano dramat aresztanta ujawniła służba więzienna. Czytaj dalej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami. Fot . Pawel Relikowski / Polskapresse
Okrutnym torturom poddany został mężczyzna, który trafił do sześcioosobowej celi wrocławskiego aresztu przy ul. Świebodzkiej. Był podejrzany o oszustwo, ale w areszcie spotkał znajomego, który przekonał kolegów, że ich nowy współlokator to pedofil. Nie potrafił wytłumaczyć, że to nieprawda. Całą noc czterech z pięciu mieszkańców celi prześcigało się w pomysłach na najbardziej okrutną przemoc. Domniemany pedofil był gwałcony butelką, bity, oblewany wrzątkiem. Kazali mu pić mieszaninę szamponu i proszku do prania z solą, wodę z toalety, zlizywać wrzątek z podłogi. Dopiero rano dramat aresztanta ujawniła służba więzienna.

Do dramatu doszło trzy trzy dni po tym, gdy pokrzywdzony w tej sprawie został aresztowany. W celi spotkał swojego znajomego.
Był jego dłużnikiem. To właśnie ów dłużnik przekonał kolegów z celi, że ich nowy współlokator jest pedofilem. Powiedział to pierwszy raz po godzinie 18, po wieczornym apelu. Cele są już wtedy pozamykane i do rana nikt ich nie otwiera. Nowy osadzony nie potrafił przekonać, że to kłamstwo. Nie miał przy sobie prokuratorskiego postanowienia o przedstawieniu mu zarzutów. A współwięźniowie nie wierzyli mu na słowo.

Wtedy zaczęły się tortury. Najpierw dostał pięścią w twarz, a potem inspirator przemocy wylał mu na głowę gorąca kawę. Dalej oprawcy kazali ofierze rozebrać się do naga. Jeden z nich wylał wrzątek na podłogę i kazał go sprzątać szczoteczką do zębów i zlizywać. Ale to był dopiero początek. Przestępcy rozkręcali się coraz mocniej.
Kazali rozebranemu mężczyźnie usiąść przy drzwiach celi, nie pozwolili położyć się na łóżku. Cały czas dopytywali czy molestował dziecko. A on cały czas zaprzeczał. Nalali do miski wrzątku, kazali moczyć mu w niej ręce, a potem stopy. Jednocześnie pilnowali, żeby woda nie wystygła. Potem jeden z nich – ten, który zainspirował kolegów do przemocy – zaczął ofiarę dusić aż torturowany mężczyzna stracił przytomność.

Gdy się ocknął, dostał do picia mieszaninę szamponu, soli i proszku do prania. Odmówił wypicia mikstury - zagrożono mu więc że za karę zostanie oblany wrzątkiem. W końcu miksturę wypił, zrobiło mu się słabo. Usłyszał, że jeśli zemdleje, będzie rażony prądem. Potem zaczęło się posypywanie solą ran od oparzeń. Mało tego, jeden z oprawców pociął ofierze palce i na krwawiące rany sypał sól. Co dalej? Jeden z mężczyzn włożył mu w odbyt plastikowa butelkę, głowę ofiary włożono do toalety, a jeden z aresztantów nasikał na nią.
Torturowany mężczyzna musiał podawać oprawcom nazwiska i adresy członków najbliższej rodziny. Na koniec któryś wytatuował mu na plecach dziesięciocentymetrowy napis „cwel”.

Co w tym czasie robił funkcjonariusz służby więziennej, dyżurujący na oddziale wrocławskiego aresztu? jak każe regulamin, regularnie zaglądał do celi przez wizjer. Ale wtedy oprawcy nakazywali pokrzywdzonemu, by ten chował się do toalety. Dopiero przed 5 rano pozwolono mu się położyć. O godzinie 6 – podczas porannego apelu – służba więzienna odkryła, że jeden z mężczyzn w sześcioosobowej celi jest skatowany. Natychmiast trafił do szpitala. Miał poważne obrażenia ciała, poparzony przełyk. Później bał się mieszkać w wieloosobowej celi, bał się wychodzić na spacery.

Do tortur doszło w nocy z 8 na 9 lutego 2018 roku.
Wrocławski sąd okręgowy przed kilkoma tygodniami skazał oprawców: trzech na kary po 5 lat więzienia i czwartego na 6 lat. Ten ostatni to mężczyzna, który sprowokował zajście.
Wyrok jest nieprawomocny. Apelacje od niego złożyli obrońcy oskarżonych. Sąd okręgowy nie miał wątpliwości, że torturowany mężczyzna wiarygodnie przedstawia wydarzenia, do jakich doszło w celi aresztu krytycznej nocy. Jego wersję potwierdzają opinie lekarskie o stwierdzonych u niego obrażeniach ciała.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tortury we wrocławskim areszcie. Myśleli, że to pedofil - Gazeta Wrocławska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski