Tour de Pologne 2018 TRASA. Etap 6 Zakopane - Bukovina...

Tour de Pologne 2018 TRASA. Etap 6 Zakopane - Bukovina Resort UTRUDNIENIA

Tomasz Mateusiak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tour de Pologne 2018 TRASA. Etap 6 Zakopane - Bukovina Resort UTRUDNIENIA
1/6
przejdź do galerii

Tour de Pologne 2018 TRASA. Etap 6 Zakopane - Bukovina Resort UTRUDNIENIA ©Łukasz Klimaniec

Tour de Pologne 2018: Etap 6 Zakopane - Bukovina Resort. W czwartek i piątek po drogach powiatów: tatrzańskiego i nowotarskiego pojedzie wyścig Tour de Pologne. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców, którzy będą musieli opuścić jezdnie, by zrobić miejsca kolarzom. Na czas przejazdu peletonu będą zamykane dla ruchu nie tylko ulice, ale i całe wsie. Zobacz Tour de Pologne 2018. Sprawdź też utrudnienia.

Tour de Pologne 2018: trasa wyścigu na żywo i live. Zobacz transmisję online z Tour de Pologne


Tour de Pologne 2018 TRASA. Etap 6 Zakopane - Bukovina Resort UTRUDNIENIA


Wyścig kolarski Tour de Pologne trwa od soboty 4 sierpnia. Zanim poznamy zwycięzcę tegorocznej pętli dookoła Polski, kolarze przejadą przez góry.

W czwartek odbędzie się szósty etap wyścigu, liczący 127 kilometrów. Zawodnicy wystartują w Zakopanem, a finiszować będą w Bukowinie. Dzień później rozpocznie się tradycyjna pętla imprezy, czyli etap Bukowina - Bukowina (długość 136 km).

Tour de Pologne 2018. 9 sierpnia sporo utrudnień

W czwartek cierpliwość przyda się wszystkim tym, którzy przebywają obecnie w Zakopanem i chcieliby wybrać się do Morskiego Oka czy basenów termalnych w Białce lub Bukowinie.

Tour de Pologne 2018: utrudnienia w Zakopanem


Wyścig wystartuje bowiem o godzinie 15.40 przy oczku wodnym na Krupówkach. Następnie kolarze wykonają pętlę honorową w górnej części miasta i w okolicach Nosala. Tam nastąpi ostry start na trasie wiodącej w stronę Wierch Porońca. Dlatego w ten dzień w godzinach popołudniowych przejazd aleją 3-Maja będzie możliwy tylko w dół, czyli od skrzyżowania ul. Witkiewicza z ul. Krupówki do skrzyżowania alei 3-Maja z ul. Kościuszki.

- Dodatkowo na trasie przejazdu wyścigu wyłączona będzie górna część miasta od około godz. 14 do ok. 16.30. - chodzi o ulice Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Żeromskiego, Sabały, Modrzejewskiej, Droga na Bystre, Oswalda Balzera, Jaszczurówka, Cyrhla, do Wierch Porońca - mówi Agnieszka Szopińska, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

- Od wczesnych godzin rannych wyłączona będzie też ulica Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Tetmajera (dojazd do oczka wodnego). Nie dojedziemy również do parkingów na ul. Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Droga na Bystre, Oswalda Balzera.

Tour de Pologne 2018: utrudnienia w Bukowinie Tatrzańskiej


Jeszcze większe utrudnienia będą w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Jurgowie, Brzegach, na Rzepiskach, w Trybszu oraz Czarnej Górze.

W tej pierwszej miejscowości od godz. 5 rano do 23.00 zostanie zamknięte rondo ,,Na Klinie”. Natomiast od godz. 14.30 do 20 nastąpi całkowite zamknięcie ul. Tatrzańskiej, ul. Kościuszki, ul. Sportowej i ul. Słonecznej.

W Brzegach ulica prowadząca przez centrum wsi będzie wyłączona z ruchu od godz. 14.30 do 20. Identycznie będzie w Jurgowie, Rzepiskach, Trybszu i Czarnej Górze.

Tour de Pologne 2018: 10 sierpnia jeszcze większe utrudnienia

Jeszcze większe utrudnienia czekają na kierowców w piątek.

W ten dzień od godz. 4 do 23 nastąpi całkowicie zamknięte ronda "Na Klinie". Od 9 rano policja zablokuje natomiast wjazd na ulice: Sportową, Kościuszki, Słoneczną oraz ul. Tatrzańską, Długą i Wierch Rusiński.

Pomiędzy godziną 8 a 20 zamknięte będą też przejazdy przez cały Jurgów, Brzegi, Rzepiska, Trybsz, Bór, Sierockie, Leszczyny, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny oraz Leśnice (ul. Łosie).

W piątek mieszkańcy każdej z tych miejscowości praktycznie na 24 godziny zostaną odcięci od świata. Jeśli na co dzień dojeżdżają gdzieś dalej do pracy, czeka ich przymusowy urlop.

Czesław Lang przeprasza

- Wiem, że mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z utrudnieniami. Bardzo za nie przepraszam - mówił kilka dni temu Czesław Lang, organizator Tour de Pologne. - Z drugiej jednak strony zarówno mieszkańcy, jak i turyści odwiedzający te miejscowości, dostają w zamian prawdziwe widowisko sportowe na najwyższym poziomie. Będą mogli wyjść na ulice i kibicować kolarzom jadącym w peletonie.

Czesław Lang dodał jeszcze, że przez te dwa dni trasy etapów będą składały się z kilku pętli, więc okazji do podziwiania rowerzystów będzie sporo. Przykładowo przez Jurgów przejadą oni aż 6 razy. Przez Bukowinę peleton przemknie natomiast aż 10 razy. Dwa razy odbędzie się tu też wielki finał etapów, a zarazem finał całego wyścigu.


Źródło: Press Focus

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tour

inmax (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A ludziom jak zwykle źle. a to drogi zamknięte a to urlop rozwalony tylko narzekać potraficie??????????????????????????????????????????????????????????

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
bodej ta bodej

MIESZKANIEC 123 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

mam to w d**** Cwelu Langu .Jedż sobie tam u siebie .Od nas górali odjebaj się na ament

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tour de pedał

Szczecin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Idzcie gdzies indziej z tym pedałowaniem, wszystkie drogi pozamykane, nie idzie niczego pozwiedzac urlop rozwalony totalnie
Nie polecam!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?

ps (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

ciężko cokolwiek powiedzieć czytając wypociny takiego debila

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?