Tour de Pologne w Lanckoronie: ubierzemy się patriotycznie,...

Tour de Pologne w Lanckoronie: ubierzemy się patriotycznie, żeby przywitać kolarzy

Zdjęcie autora materiału
Bogumił Storch

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Tour de Pologne
1/3
przejdź do galerii

Tour de Pologne ©Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Z Tadeuszem Łopatą, wójtem Lanckorony rozmawiamy o tym, że już w sobotę, wystartuje w Krakowie 75. jubileuszowy wyścig kolarski Tour de Pologne. Lanckorona po raz pierwszy znajdzie się, i to jeszcze tego samego dnia, na trasie wyścigu. Dla gminy to duże wydarzenie. Dalej kolarze pojadą przez Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Bachowice, Spytkowice, Łączny i przez Liszki wrócą do Krakowa.
Jutro kolarze wjadą na zabytkowy Rynek w Lanckoronie. Jak to będzie wyglądało? Czy szykujecie jakieś atrakcje?

Peleton wjedzie do naszej gminy około godziny 16.55 od strony Jastrzębi i będzie się kierował drogą powiatową prosto do lanckorońskiego Rynku, gdzie rozegrana zostanie premia specjalna, na wysokości lanckorońskiego muzeum. Następnie ulicą 3 Maja peleton pojedzie w kierunku Brodów, gdzie opuści teren naszej gminy.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w aktywne kibicowanie zarówno na Rynku, jak i przy trasie wyścigu. Ubierzemy się na biało-czerwono, zabierzemy flagi, wszystko po to, by sprawić, że ten Tour de Pologne u nas będzie niezapomniany, i że zobaczy to cała Polska.

W poprzednich latach też gościliście kolarzy ...

Już wcześniej eździli przez Izdebnik, ale jeszcze nigdy nie skręcali do Rynku, czyli do naszej perły.

Przy okazji w telewizji zobaczy ten Rynek - być może po raz pierwszy w życiu, liczona w setkach tysięcy widownia, bo wydarzenie będzie transmitowane na żywo. Czy o to chodziło, gdy planowaliście sprowadzić peleton?

Będzie to bez wątpienia wydarzenie bez precedensu, obserwowane przez widzów na całym świecie, a już na pewno w Polsce. Takiej reklamy nie moglibyśmy zrobić za żadne pieniądze w dogodnym czasie antenowym, a tu proszę, przy okazji atrakcji dla mieszkańców, jeszcze mamy okazję pokazać wszystkim, jak piękna jest nasza Lanckorona i ten ryneczek.

A jak przekonał pan organizatorów?

Zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, by wciągnięto Lanckoronę na listę pierwszego etapu. Cieszę się, że to się udało, choć łatwo, przyznaję, nie było.

Rozmawiał Bogumił Storch


Gdze zobaczysz peleton?75 Tour de Pologne, rozpoczyna się w najbliższą sobotę od I etapu to Kraków – Kraków liczył będzie 132 km.

Kolarzy będzie można zobaczyć na drodze krajowej DK 52, wjadą od strony Krakowa i będą się kierować na Wadowice, podajemy przybliżony czas przejazdu peletonu:4 sierpnia 2018 r. sobota

Brody – godz. 17:14

Kalwaria Zebrzydowska – 17:16

Barwałd Górny – 17:20

Barwałd Średni – 17:24Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, w sobotę, na terenie powiatu wadowickiego, w godz: 16:30 do 18:30 przewidywane będą utrudnienia i zablokowane drogi na trasie przejazdu wyścigu „Tour de Pologne”.4 sierpnia na trasie Kraków - Kraków, rozgrywany będzie I etap 75 Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne”, którego długość wynosi 133,7 km. Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 51.9 km i biegnie na odcinku od granicy z powiatem myślenickim drogą powiatową nr 1727K przez miejscowości Jastrzębia –Lanckorona, następnie drogą powiatową nr 1728 K przez Rynek w Lanckoronie ( premia lotna) do Brodów, gdzie wyścig skręca w prawo i drogą powiatową nr 1707K prowadzi w kierunku drogi krajowej nr 52, po której trasa wyścigu prowadzi przez Kalwarię Zebrzydowską w kierunku Wadowic.

W mieście Wadowice trasa wyścigu przebiega ul. Konstytucji 3-go Maja – Lwowską – Plac Jana Pawła II – Mickiewicza – Batorego - Sikorskiego – Wojska Polskiego kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową nr 1768 przez miejscowość Witanowice, po czym skręca w lewo w drogę powiatową nr 1769K przez miejscowości Woźniki – Bachowice (premia górska) – Spytkowice, gdzie wyjeżdża na drogę krajową nr 44 przez miejscowość Ryczów, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocice.

Wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego około godz. 16:59, a jego wyjazd planowany jest ok. godz. 18:15. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig na terenie powiatu wadowickiego planowany jest około godz. 16:30.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kasaa

kasiora (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wystarczyło trochę kasy i udało się przekonać organizatorów :)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo