Trafić do lepszego klubu

FIL
Środowym wydarzeniem dla polskich kibiców piłkarskich był mecz I ligi holenderskiej, w którym NEC Nijmegen przegrał na własnym stadionie z Fyenoordem Rotterdam 1-2. W NEC zagrał Andrzej Niedzielan, w Feyenoordzie wystąpił Euzebiusz Smolarek, a na ławce rezerwowych siedział Zbigniew Małkowski.

Andrzej Niedzielan szybko zdobył gola i szybko chce...

W swym drugim meczu ligowym w NEC Andrzej Niedzielan zdobył pierwszego gola w lidze holenderskiej. Cieszył się ze swego trafienia, zmartwiła go natomiast porażka jego drużyny. Tuż po spotkaniu w wywiadzie dla Polsat Sportu powiedział: - Cieszę się, że zdobyłem bramkę, ale przegraliśmy na własne życzenie, po dwóch błędach na początku drugiej połowy.
   Cztery dni wcześniej Niedzielan grał 64 minuty na stadionie Ajaksu Amsterdam, gdzie goście przegrali 0-1. - Dwa mecze i dwie przegrane. Ajax jest drużyną lepszą od Fejenoordu, gra bardziej techniczną piłkę - _porównał Polak siłę obu rywali.
   Były napastnik Groclinu Grodzisk w końcówce meczu nie wykorzystał dogodnej sytuacji na 2-2.
- Strzelałem lewą nogą za słabo i dlatego piłka nie wpadła do bramki. Dostałem świetne podanie od Hersiego. Liczę, że będę jeszcze więcej takich piłek otrzymywał - mówił po meczu.
   Niedzielan rozegrał cały mecz, choć nie był w pełni sił.
- Trener Neskeens zdawał sobie sprawę, że jeśli będę miał problemy, to mu to zgłoszę, ale wytrzymałem cały mecz - podkreślił. Już w sobotę Nijmegen zagra na wyjeździe z będącym tuż przed nim w tabeli Waalwijk. - Teraz na pewno czekają nas łatwiejsze mecze, ale każdy rywal będzie walczył, nikt się nie położy na boisku - przekonywał Niedzielan.
   Nasz reprezentacyjny napastnik choć rozegrał dopiero dwa mecze w lidze holenderskiej, już snuje optymistyczne wizje.
- Mam nadzieję, że będę strzelał bramki i szybko trafię do lepszego klubu - _wyznał.
   Pozostałe wyniki 18. kolejki: PSV Eindhoven - Zwolle 5-1, AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 0-0, Twente Enschede - Vitesse Arnhem 0-0, Utrecht - Roosendaal 0-1, Volendam - Waalwijk 0-4. Mecz Breda - Groningen został przerwany po 18 minutach z powodu opadów śniegu. Mecz Heerenveen - Ajax Amsterdam i Den Haag - Roda JC Kerkrade zostały odwołane.
   Czołówka tabeli: Ajax 43, PSV Eindhoven 43, Feyenoord 34, Alkmaar 33, Twente 29, Heerenveen 29 pkt. (FIL)