Tragiczny wypadek pod Toruniem. 2-latek nie żyje, 3-letni brat w szpitalu. Za kierownicą matka pod wpływem alkoholu

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (5 zdjęć)
Tragedia wydarzyła się w czwartkowy (13 czerwca) wieczór pod Toruniem. Nie żyje 2-latek, a jego 3-letni brat trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 22 w Steklinku. Patrol policji w Dobrzejewicach zauważył volkswagena polo. Policjantów zaniepokoiło zachowanie kierowcy, który włączał i wyłączał światła mijania, a po chwili zaczął jechać od prawej do lewej strony jezdni. Auto miało zaparowaną tylną szybę.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania, zarówno dźwiękowe jak i świetlne, ale kierowca - zamiast się zatrzymać - przyspieszył i zaczął uciekać. Kilkanaście kilometrów dalej auto wypadło z drogi i dachowało.

- Jak się okazało, pojazdem kierowała 25-letnia kobieta - informuje podinsp. Violetta Dąbrowska, rzeczniczka toruńskiej policji. - Wiozła dwójkę swoich dzieci w wieku 2 i 3 lata.

Policjanci jeszcze przed przyjazdem karetki wyciągali z samochodu dzieci. Na miejscu pracowali też strażacy, którzy wyciągnęli kobietę.

Trójka uczestników wypadku została zabrana do toruńskich szpitali. Lekarzom nie udało się uratować 2-letniego chłopca.

Dąbrowska: - Z zebranych przez nas informacji wynika, że kobieta nigdy nie miała uprawnień do kierowania. W chwili wypadku była pod działaniem alkoholu oraz prawdopodobnie narkotyków.

25-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania mundurowi w jej torebce odnaleźli woreczek z białym proszkiem. Co to jest dokładnie - wykaże badanie w policyjnym laboratorium.

W sprawie prowadzone jest śledztwo nadzorowane przez prokuraturę.

Materiał oryginalny: Tragiczny wypadek pod Toruniem. 2-latek nie żyje, 3-letni brat w szpitalu. Za kierownicą matka pod wpływem alkoholu - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 299

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

D
Doniu
2019-06-23T00:21:45 02:00, Syla:

Wy chyba te historie to wymyslacie bo nie macie o czym pisać

Kujawsko pomorskie?

S
Syla

Wy chyba te historie to wymyslacie bo nie macie o czym pisać

e
ech

Typowa "Matka Polka" na kroplówce z 500 .

M
Matka bez 500

Niech nadal rozdaje rząd polski za darmo te 500 ..bzykają się do woli bo na utrzymanie dzieci pijanych rodziców głowa nie boli...

G
Gość
2019-06-20T22:31:25 02:00, Wkurwiona:

Problem polega na tym ze przez 500 patola napedza gospodarke ruchac cpac i chlac potrafia ale kwit zrobic ciezko bylo. MaDki samotnie wychowujace (nowa moda kurew.ek 500plus ) i amfa z krysztalami razem wzieta a dzieciaczki sie dorobi . Tylko mam pytanie czemu mam na ta patologie kaczora placic ? Ona nawet nie wie z kim ma te dzieci bo pizde wystawic do rzniecia kazda umie

Poczekaj, gdy od lipca będzie 500 na każde dziecko...

G
Gość
2019-06-20T16:44:31 02:00, Karolina:

Ludzie przestanie obwiniac innych, PiS czy też dodatek 500 . Zginęło bezbronne dziecko, które miało prawo żyć. Zginęło nie z winy osób trzecich i tego skąd ta kobieta wzięła na alkohol. Zawsze były takie wypadki i ludzie którzy mają problem z alkoholem zawsze wezmą skądś środki na to, jeśli nie dostaną to Ukradna albo będą zebrać 'na chleb'. Są ludźmi maja wolna wolę j robią co chcą, nikt ich nie powstrzyma. Fakt jest taki że ludzie zabierają życie bezbronny, i jest to straszna tragedia. Trzeba się pomodlić za te duszy źli a nie pluc nienawiścią. Zawsze każdemu może się takie coś przytrafić, z czyjejś winy jak np. Ktoś wjedzie w wasze dziecko albo bliska wam osobę. Lepiej nie, ale lepiej nie o sądzac i nie pluc jadem. Jeśli ktoś jest złym czy zagubionym /chorym człowiekiem to żadne pieniądze mu nie pomogą ani nie zatrzymała go przed czynem. Na trzeźwo ludzie robią takie rzeczy że nie chce się słucha, zabijają ' na trzezwo' - i co wtedy też jest winna PiS czy innej władzy rzadzacej albo osób trzecich? No chyba nie... Jak ktoś jest chory i chce komuś zrobić krzywdę albo sobie to zapewne nawet kara nakokrutniejsza by go nie zatrzymała. Niech to dzieciątko odpoczywa w pokoju i lepszym świecie niż by miało w obecnej rodzinie. Amen *

Jednak dziecko zginęło z udziałem osób trzecich - z udziałem swojej matki!

G
Gość

A po to masz placic; bo te dzieci to Twoja renta lub emerytura... Dajcie juz spokoj z tymi "waszymi" pieniedzmi. Przeciez kazdy kto choc troche mysli, wie, jak dzialaja emerytury, nie lodzcie sie ludzie ze wasza emerytura czeka na was w banku...

W
Wkurwiona
2019-06-18T10:30:43 02:00, Gość:

ofiary 500:((((

2019-06-18T16:32:18 02:00, Ehhhhh:

Raczej ofiary alkoholu

Niee. 500 plus to sa ofiary tego programu.

W
Wkurwiona

Problem polega na tym ze przez 500 patola napedza gospodarke ruchac cpac i chlac potrafia ale kwit zrobic ciezko bylo. MaDki samotnie wychowujace (nowa moda kurew.ek 500plus ) i amfa z krysztalami razem wzieta a dzieciaczki sie dorobi . Tylko mam pytanie czemu mam na ta patologie kaczora placic ? Ona nawet nie wie z kim ma te dzieci bo pizde wystawic do rzniecia kazda umie

P
Pincetplusz
2019-06-18T19:31:34 02:00, Ja:

Rodzinna patologia. Pierwszy samochód i wszystkim policja zabiera prawko za jazdę po pijaku. Tatuś w ciupie. To kto w końcu miał prowadzić auto? Jej prawka nie zabrali, bo nigdy nie miała. Proste jak cep.

2019-06-19T18:16:49 02:00, PiSowska suka:

Ta wyborczyni PiS tylko umie chlać i klepać różańce zbyt durna zeby zdać na prawo jazdy ale bachory sobie zrobiła zeby dostać 500 plus z naszych podatkow

Dokladnie! Flacha dla Ciebie ode mnie!!

P
Pincetplusz
2019-06-20T15:35:54 02:00, Romek:

Ale wy glupie jestescie ludzie wy tak sie nienawidzicie masakra tu 500 nie jest wcale winne bo nie kazdy co bierze kase to traci na alkohol . kiedys nie bylo 500 i ludzie tez pili i jezdzili z dziecmi po pijaku juz nie raz opisana byla taka sytuacja. Wiec tu prosze nikogo nie obwiniac ze to przez pieniadze. To przez ludzi co nie mysla tak sie dzieje. A dzieci cierpia ..... Wiec juz wystarczy tego pisania o tym kto z was taki madrzejszy jest.

Kazdy.alko dragi dziary fury i urlopowanie.

P
Pincetplusz

No coz norma w dzisiejszych czasach 500plus ... naje...a matka dzieci pewnie z 5 roznymi dla kasy robione. Rzygac sie chce.

G
Gość
2019-06-16T22:29:26 02:00, Cracoviak:

Śmierdzi współudziałem , ale niech wypowiedzą się karnisci którzy dogłębnie znają prawo

2019-06-17T08:55:26 02:00, Gość:

Jak by jeszcze oprócz własnych dzieci zabiła cudze na drodze to byłoby lepiej? Brawo policjanci, że zapobiegli większej tragedii. A dla tych dzieci lepiej umrzeć niż żyć z taką "madką". Mam nadzieję, ze trzylatka jej natychmiast odbiorą i trafi w ręce kochającej rodziny.

Wyobrażacie sobie jaki pogrom na drodze mogłaby zrobić gdyby jej nie zatrzymali? Ilu ludzi mogło zginąć?

Zero tolerancji dla prowadzących auto pod wpływem narkotyków czy alkoholu.

2019-06-19T18:13:28 02:00, PiS ohydny szczep:

Zero tolerancji dla wyborców PiS ktorzy powodują takie kraksy bo chleją za 500 plus . Won z wami na Podlasie do rezerwatu dla kleru i waszego ciemnogrodu !

Jebnij się w łeb, najlepiej 2 razy

K
Karolina

Ludzie przestanie obwiniac innych, PiS czy też dodatek 500 . Zginęło bezbronne dziecko, które miało prawo żyć. Zginęło nie z winy osób trzecich i tego skąd ta kobieta wzięła na alkohol. Zawsze były takie wypadki i ludzie którzy mają problem z alkoholem zawsze wezmą skądś środki na to, jeśli nie dostaną to Ukradna albo będą zebrać 'na chleb'. Są ludźmi maja wolna wolę j robią co chcą, nikt ich nie powstrzyma. Fakt jest taki że ludzie zabierają życie bezbronny, i jest to straszna tragedia. Trzeba się pomodlić za te duszy źli a nie pluc nienawiścią. Zawsze każdemu może się takie coś przytrafić, z czyjejś winy jak np. Ktoś wjedzie w wasze dziecko albo bliska wam osobę. Lepiej nie, ale lepiej nie o sądzac i nie pluc jadem. Jeśli ktoś jest złym czy zagubionym /chorym człowiekiem to żadne pieniądze mu nie pomogą ani nie zatrzymała go przed czynem. Na trzeźwo ludzie robią takie rzeczy że nie chce się słucha, zabijają ' na trzezwo' - i co wtedy też jest winna PiS czy innej władzy rzadzacej albo osób trzecich? No chyba nie... Jak ktoś jest chory i chce komuś zrobić krzywdę albo sobie to zapewne nawet kara nakokrutniejsza by go nie zatrzymała. Niech to dzieciątko odpoczywa w pokoju i lepszym świecie niż by miało w obecnej rodzinie. Amen *

R
Romek

Ale wy glupie jestescie ludzie wy tak sie nienawidzicie masakra tu 500 nie jest wcale winne bo nie kazdy co bierze kase to traci na alkohol . kiedys nie bylo 500 i ludzie tez pili i jezdzili z dziecmi po pijaku juz nie raz opisana byla taka sytuacja. Wiec tu prosze nikogo nie obwiniac ze to przez pieniadze. To przez ludzi co nie mysla tak sie dzieje. A dzieci cierpia ..... Wiec juz wystarczy tego pisania o tym kto z was taki madrzejszy jest.

Dodaj ogłoszenie