Tramwaj lepszy od Bratniaka w pucharowych derbach Krakowa na boisku Albertusa. 75-letni Andrzej Piwowarczyk w akcji! [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
17.08.2021, Kraków: mecz o Puchar Polski Bratniak - Tramwaj na boisku Albertusa
17.08.2021, Kraków: mecz o Puchar Polski Bratniak - Tramwaj na boisku Albertusa Andrzej Banaś
W meczu III rundy piłkarskiego Pucharu Polski na na szczeblu grupa Małopolski ZPN - Kraków, rozegranym na boisku Albertusa, A-klasowy Bratniak przegrał z występującym na tym samym poziomie rozgrywkowym Tramwajem 1:2. W drużynie Bratniaka wystąpił m.in. 75-letni Andrzej Piwowarczyk.

W pierwszej połowie grający z reguły z kontry Bratniak stworzył sobie dwie okazje do objęcia prowadzenia, a mający przewagę Tramwaj - jedną. Gole padły po przerwie. Najpierw Paweł Tryka po kontrze wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Tramwaju, ale potem, po rzucie rożnym Przemysława Lisa, do wyrównania głową doprowadził Piotr Grygiel.

Zwycięską bramkę uzyskał pozyskany z Cracovii II Dorian Pituła, który z 16 metrów trafił do siatki po wycofaniu piłki przez Bartłomieja Osucha. Bratniak w końcówce spotkania mógł doprowadzić do remisu, jednak Mateusz Wydrych z 5 metrów nie trafił do bramki.

Bratniak Kraków - Tramwaj Kraków 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Tryka 65, 1:1 Grygiel 70, 1:2 Pituła 78.
Bratniak: Szwiec - Wydrych, Windak, Kondras, Jewuła - Piwowarczyk (46 Miś), Zawiliński (55 Łukacz), Śniegowski (55 Wiśniewski), Tryka, Paszkiewicz - Sarad.
Tramwaj: Jurasiński - Synowiec (75 Hazior,) Grygiel, Giannakopoulos, Tekiela (60 M. Skórka) - Pachlowski (70 Gimiński), Pituła, J. Osuch, Brzeziński, Lis (70 Blahinin) - Kostrz (52 B. Osuch).