Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Transfery Kubików

Redakcja
Wychowankom Cracovii kontrakty z RC Harelbeke wygasły w czerwcu. Postanowili ich nie odnawiać, bo trenerem jest Chorwat, który promuje rodaków, a drużyna spadła do drugiej ligi (i zmieniła nazwę na Zuid-West Vlaanderen). Na Łukasza szybko znalazł się kontrahent. - Sfinalizowanie kontraktu z Mechelen zajęło mi zaledwie trzy dni. Miałem ofertę z Lommel, jednak nie porozumieliśmy się w kwestiach pieniężnych. O Eendrachcie Moeskroen słyszałem tylko z gazet.

Łukasz w Mechelen, Arkadiusz w...?

   Bracia Kubikowie - Łukasz i Arkadiusz - opuścili Harelbeke. Łukasz jest zawodnikiem drugoligowego KV Mechelen. Arek przebywał ostatnio w Krakowie. - Mam coś na oku, i to niekoniecznie w Belgii. Poczekajmy jeszcze tydzień - deklaruje.
   Łukasz tłumaczy: - Niektórzy odbiorą mój transfer do Mechelen jako degradację sportową, ale zrobiłem to z kilku powodów. Po pierwsze, Mechelen to bardzo zasłużony i popularny klub. Za rok powróci do ekstraklasy! Po drugie, wiosną w Harelbeke przesunięto mnie do rezerw. Nie rozumiałem, dlaczego, ale na trzy miesiące straciłem poważny kontakt z futbolem i moja pozycja przetargowa nie była najlepsza. W Mechelen podpisałem czteroletnią umowę na lepszych warunkach niż w Harelbeke. Wreszcie, skoro pobyt w drugiej lidze wyszedł na dobre Mirkowi Waligórze, dlaczego ja nie mógłbym spróbować?
   Gazety typują Mechelen
- obok Bergen i Geel - do awansu. Pierwsze mecze potwierdziły tę opinię. KVM wygrało z Wezet 3-0, z Heusden Zolder 2-0 i z Maasmechelen 1-0. Łukasz dwukrotnie wchodził z ławki, raz wystąpił w podstawowym składzie. - Rywalizacja jest duża, przyszło przecież 9 piłkarzy. Ustawiają mnie na prawej pomocy z przewagą zadań ofensywnych. Naszym liderem został kongijski napastnik Boeka Lisasi. Innym znanym piłkarzem jest Holender Viscaal.
   Klub zapewnił mu bmw 320 diesel oraz trzypokojowe mieszkanie w pięciopiętrowym bloku. Od dwóch lat mieszka z Belgijką Marike. - Gdyby Mechelen nie miało poważnych planów, nie byłoby tam Aada de Mosa. Po awansie, w który nie wątpię, zastanowię się, co dalej robić. Nie zamierzam poprzestać na KVM. Mam dopiero 23 lata.
   Łukasz z dumą podkreślał awans Polaków do MŚ. - Pokonanie Norwegów bardzo mnie podbudowało. Po naszym ligowym meczu założyłem koszulkę reprezentacji Polski. Cały klub wiedział, jak dobrą mamy drużynę. Jednak jego szanse na grę w reprezentacji są czysto teoretyczne. - Ten rok poświęcam na wyjście z dołka, w który wpadłem pod koniec pobytu w Harelbeke. Więcej pokażę w przyszłym sezonie.
   Starszy z braci, 29-letni Arkadiusz, rozważał oferty klubów
- izraelskiego i greckiego, ale wciąż pozostaje bez pracodawcy. Jak twierdzi, tydzień dzieli go od sfinalizowania kontraktu.
   KV Mechelen to czterokrotny mistrz Belgii (ostatnio w 1989). Triumfator Pucharu Zdobywców Pucharów (1988) i Superpucharu Europy (1989). W minionym sezonie zajął 18. miejsce w ekstraklasie i spadł do drugiej ligi. Budżet klubu wynosi 120 mln franków belgijskich (ok. 11,4 mln złotych, 2,7 mln dolarów). Geel dysponuje 60 mln franków, pozostałe kluby 20-30 mln. Trenerem jest Barry Hulshoff, dyrektorem sportowym Aad de Mos.
MAREK GILARSKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski