Trener Wisły Kiko Ramirez zadowolony z gry, choć porażka boli

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Trener Wisły Kraków Kiko Ramirez był zadowolony z postawy swojego zespołu w sparingu z Paksi FC, choć jednocześnie przyznał, że boli go strata dwóch bramek w samej końcówce meczu, co przyniosło ostatecznie porażkę „Białej Gwiazdy” 1:2.

– Jestem zadowolony, bo byliśmy zespołem, który kontrolował mecz w pierwszej połowie – mówi Kiko Ramirez. – Rywale nie mieli praktycznie sytuacji podbramkowej, a my mieliśmy nasze. W tym fragmencie mecz toczył się pod naszą kompletną kontrolą, zawodnicy współpracowali ze sobą. W drugiej połowie zrobiliśmy dużo zmian, ale jak się ich tyle robi, to zawodnicy nie mają czasu wejść szybko w mecz. Szkoda oczywiście, że przegraliśmy, bo prawie do samego końca rywale nie mieli sytuacji.

Hiszpan zapytany, co takiego wydarzyło się w końcówce meczu w grze wiślaków, że w prosty sposób dali sobie strzelić dwie bramki, odpowiada: – Nic specjalnego się nie wydarzyło. Taki jest futbol. Rywal też grał o zwycięstwo i strzelił dwie bramki. Pewnie, że to boli, bo tak jest zawsze, gdy tracisz gola w samej końcówce. Tym bardziej, że jeszcze po pierwszej straconej bramce to my dominowaliśmy, mieliśmy okazję zdobyć zwycięską bramkę. Stało się jednak inaczej.

Kiko Ramirez poproszony o ocenę testowanego przez Wisłę chorwackiego piłkarza Matiji Spicicia wykazał się dyplomacją, nie chciał szczegółowo mówić na temat jego postawy. – Wydaje mi się, że zagrał dobrze, że wykonał swoje zadanie – powiedział hiszpański trener. – Nie jest łatwo wchodzić do nowego zespołu. Jest to pracowity zawodnik. Na razie mieliśmy jednak za mało czasu, żeby robić jakąś szerszą analizę jego postawy. Zarówno w tym meczu, jak i na treningach.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Materiał oryginalny: Trener Wisły Kiko Ramirez zadowolony z gry, choć porażka boli - Gazeta Krakowska