Triathlon w strugach deszczu

OLA
Kilka chwil na odłożenie roweru i przygotowanie się do biegu Fot. Ola Wojtaszek
FRYDMAN. Pogoda nie dopisała uczestnikom i organizatorom I Frydman Triathlonu. Zawodnicy pływali, jeździli na rowerach i biegali w ulewnym deszczu.

Zawody rozpoczynały się na przystani we Frydmanie, w pobliżu której chętni do zdobycia mistrzostwa Polski juniorów przepłynąć musieli 750 metrów. Dwudziestokilometrowa trasa rowerowa biegła przez Frydman, Krempachy, Nową Białą, Trybsz, Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Niedzicę i Falsztyn. Ostatnim etapem był pięciokilometrowy bieg przez Frydman, a potem wzdłuż brzegu Jeziora Czorsztyńskiego, z powrotem ku przystani. Na krótszym dystansie w kategoriach 10-12 i 13-15 lat zmierzyły się również dzieci. Z kolei na dystansie olimpijskim swoich sił próbowali dorośli - w tym także ubiegający się o zdobycie mistrzostwa lekarzy oraz mistrzostwa Euroregionu Tatry.

Tytuł mistrza Polski juniorów wywalczył 19-letni Rafał Gajewski z klubu UKS Tri-Saucony Rumia. W kategorii dziewcząt zwyciężczynią została Magdalena Mielnik z warszawskiego klubu UKS G-8 Bielany. Wśród juniorów młodszych najlepiej spisali się Zuzanna Ratkowska i Tomasz Brembor. W kategorii dzieci zawody wygrał Jakub Seroczyński, po piętach deptała my Paulina Wrągacka. Na dystansie olimpijskim najlepszy okazał się Michał Lisieński z Siemianowic Śląskich. Tytuł mistrza Euroregionu Tatry wywalczył Lucjan Habieda z Frydmanu, zaś najlepszym wśród lekarzy okazał się Cezary Krzywicki z Jeleniej Góry.

Nie dla wszystkich trudne warunki atmosferyczne okazały się utrudnieniem.

- Niekorzystne warunki pogodowe mi pomogły - mówił po zakończeniu zawodów mistrz juniorów Rafał Gajewski. - Miałem dzięki nim przewagę i ją wykorzystałem. Choć niewątpliwie przez ten deszcz część trasy pokonałem wolniej, zwłaszcza etap rowerowy. (OLA)