Triumf Bulwy

STM
Kolejny bardzo dobry występ zanotowała na koncie brązowa medalistka tegorocznych halowych MŚ w Hawanie, Agata Bulwa.

Łuczniczy PP

Zawodniczka Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska podczas rozgrywanej w Gdańsku pierwszej rundy Pucharu Polski w łucznictwie - na jej starcie stanęło łącznie 60 zawodniczek, rywalizujących w kategoriach seniorek, juniorek i juniorek młodszych - okazała się bowiem najlepsza w gronie seniorek. W eliminacyjnej rundzie FITA (strzelania na dystansach 70, 60, 50 i 30 metrów) najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Kieta z Mazowsza Teresin - 1300 pkt, na drugiej pozycji sklasyfikowana została Katarzyna Ponikowska z Stelli Kielce - 1285 pkt, trzecią lokatę wywalczyła Jolanta Wymlatil z Resovii - 1278 pkt, a na czwartym miejscu z takim samym dorobkiem punktowym - o kolejności miejsc decydowała większa liczba dziesiątek - uplasowała się Agata Bulwa.
W strzelaniach pucharowych zawodniczka Dąbrovii kolejno eliminowała swoje rywalki, aby w pojedynku decydującym o triumfie w całym turnieju pokonać 108-103 Wymlatil. Trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji przypadło Ponikowskiej, na czwartej pozycji zakończyła zaś gdańskie zawody Iwona Leś z Marymontu Warszawa.
Druga runda Pucharu Polski rozegrana zostanie w dniach 5-6 czerwca w Krakowie. (STM)