Triumf Małopolan

(PAN)
Sport młodzieżowy. Zakończyły się zmagania w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych, której gospodarzem była Małopolska.

Uroczyste podsumowanie zaplanowano na 19 marca w Krakowie, ale znane są już wszystkie rozstrzygnięcia.

Klasyfikację województw po raz kolejny wygrała Małopolska, wyraźnie wyprzedzając Śląsk, Dolny Śląsk i Podkarpacie.

Klasyfikację medalową wygrała Juvenia Białystok, dzięki medalom wywalczonym przez młodych zawodników tego klubu w short tracku. Drugie miejsce zajął KS Ski Test Kraków, a kolejne AZS Zakopane i BKS WP Kościelisko. Siódmą pozycję zajął Poroniec, Wisła Zakopane była 13., natomiast SNPTT 1907 Zakopane 19. Łącznie sklasyfikowano 97 klubów. W klasyfikacji medalowej wygrała Małopolska, której reprezentanci wywalczyli 49 złotych, 48 srebrnych oraz 44 brązowe medale.

Imprezę organizowało Województwo Małopolskie, wszystkie konkurencje rozegrano na obiektach w naszym województwie, które jako jedyne jest w stanie zorganizować zawody we wszystkich olimpijskich dyscyplinach na swoim terenie. Zdecydowana większość dyscyplin odbyła się na Podhalu. Na Wielkiej Krokwi rywalizowali skoczkowie, na trasach wokół skoczni odbyły się konkurencję biegowe. Biathloniści rywalizowali na trasach w Kościelisku, snowboardziści w Białce tatrzańskiej, a hokeiści w Nowym Targu. Patronem medialnym była nasza redakcja.