Triumf tarnowian

Bardzo dobrze spisali się w nim przedstawiciele naszego regionu. Wśród seniorów najlepszy okazał się nowy nabytek Kolportera-Tarnovii, mający na koncie występy w MŚ Dmitrij Pierewieziew, który poprzedni sezon spędził grając w barwach Pogoni Lębork w ekstraklasie. Drugi był Bogdan Tonga (niestowarzyszony), miejsca trzecie i czwarte wywalczyli natomiast następni tenisiści Kolportera-Tarnovii: Janusz Damian oraz eks-gracz Podgórza Kraków, Tomasz Gretschel. Lokaty pozostałych naszych zawodników: 9-12. Adam Kieroński (SKS Sufczyn) i Paweł Michalik (Kolporter-Tarnovia), 13-16. Jakub Dychtoń (SKS Sufczyn), 17-24. Łukasz Nowak (Wisła-Dachy Szczucin) i Andrzej Szczepański (SKS Sufczyn), 33-40. Stanisław Dąbroś i Łukasz Kaczmarczyk (obaj Wisła-Dachy Szczucin), 41-47. Piotr Kocik (UKS SP nr 1 Tarnów) i Marcin Michalik (SKS Sufczyn).

(STM)

Z udziałem 144 zawodników i zawodniczek rozegrano w Olkuszu pierwszy w tym sezonie Małopolski Turniej Klasyfikacyjny tenisa stołowego w kategorii seniorów i kadetów.
 W zmaganiach seniorek triumfowała doświadczona Jolanta Szatko-Nowak (Wanda Kraków), miejsce 9-12 zajęła Anna Koćwin, na pozycji 13-16 sklasyfikowana została zaś Karolina Gniewek (obie Kolporter-Tarnovia). Warto dodać, że trzecie miejsce w olkuskim turnieju wywalczyła reprezentująca od tego sezonu barwy krakowskiej Wandy, była zawodniczka Tarnovii oraz LUKS Galaktyka Rudy Rysie, Dominika Piotrowska.
 Rywalizacja wśród kadetów przyniosła kolejny sukces zawodnikowi Kolportera-Tarnovii. Bezkonkurencyjny okazał się tu bowiem Wiktor Gniewek, który w całych zawodach stracił tylko jednego seta - w pojedynku finałowym wygranym 2-1 (19-21, 21-10, 21-9) z Tomaszem Sterkowiczem (Truchcik Libusza). Tuż za podium, bo na czwartej pozycji, zakończył turniej Grzegorz Gruchała (UKS Olesno), szósty był zaś Tomasz Konieczny (Wisła Szczucin). Miejsca pozostałych naszych zawodników: 9-12. Krystian Grudziński (LUKS Galaktyka Rudy Rysie), 13-16. Bartłomiej Para (Kolporter-Tarnovia).
 Wśród kadetek triumfowała Natalia Pacułt (MKS Skawina), Małgorzata Kalawa wywalczyła piątą pozycję, a Jadwiga Szynal (obie Kolporter-Tarnovia) sklasyfikowana została o "oczko" niżej. Na miejscu 13-16 uplasowały się zaś młode tenisistki LUKS Galaktyka Rudy Rysie: Marta Borowiec i Ewa Kijak.
 Awans do rozgrywanych w tym sezonie nowym systemem - z udziałem zaledwie 40 zawodników - Ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych (seniorzy - Nowa Ruda, kadeci - Gdańsk - oba 16-17 września) zapewnili sobie tylko zwycięzcy olkuskich zawodów.