Triumf wielickich szachistów

Paweł Panuś
W Krakowie, w sali Gimnazjum nr 19 rozegrana została małopolska szachowa V liga juniorów. Duży sukces osiągnęła drużyna MKS MOS IV Wieliczka, która pewnie triumfował w tych zawodach.

W zwycięskiej drużynie występowali: Sebastian Kuźma (8 pkt./9 partii), Ksawery Bartman (5/9), Hubert Szlósarczyk (7,5/9) i Paulina Gajek (8,5/9).

W rozgrywkach V ligi brały udział jeszcze dwie drużyny z Wieliczki. MKS MOS V Wieliczka w składzie Kasper Filipowski (3,5/9), Adam Pacek (4/9), Adam Wasik (6/9) i Klaudia Krzyszkowska (5/9) zajęła dziesiąte miejsce. MKS MOS VI Wieliczka uzyskała dwudzieste miejsce grając w kolejności Wojciech Dzięgiel (1/9), Szymon Woroń (3,5/9), Mateusz Woroń (5/9), Maria Baran (6/9).

W imprezie startowało 28 czteroosobowych drużyn z województwa małopolskiego. Przedstawiciele wielickiego klubu, którzy na co dzień trenują w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym wywalczyli indywidualnie złote medale na trzech szachownicach: Sebastian Kuźma – I szach., Hubert Szlósarczyk – III szach. i Paulina Gajek – IV szach.

Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem po 15 minut na partię dla zawodnika. Zawody sędziowali sędziowie FA Stanisław Cichorz i Jacek Wolak