Trójka w finale

STM
JUDO. W niedzielę na obiektach Czarnych Bytom odbyły się pierwsze w tym roku eliminacje do Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

Na ich starcie stanęło 312 zawodniczek i zawodników z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. W zmaganiach dziewcząt, drugie miejsce w kategorii 48 kg wywalczyła ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski młodziczek, Martyna Andrusiewicz z Błękitnych-MPEC Tarnów.

Na najniższym stopniu podium po zakończeniu rywalizacji w wadze 44 kg stanęła jej klubowa koleżanka, Klaudia Skórka, piąte miejsce w kategorii 73 kg zajął natomiast inny zawodnik Błękitnych, Dawid Stanek. Cała trójka podopiecznych trenerów Krzysztofa Sieniawskiego i Roberta Wardzały zapewniła sobie awans do finałowego turnieju Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w dniach 13-14 marca w Skierniewicach. (STM)