Trójkolorowa Magda

ZS
Mocnym akcentem rozpoczęła starty w tym roku eksportowa tenisistka Okocimskiego Brzesko, Magdalena Wiecha. W Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek "Super Seria" dotarła aż do półfinału, ulegając dopiero późniejszej triumfatorce, rozstawionej z numerem 1 Magdalenie Tokarczyk z PKT Pabianice. Zawody rozegrane zostały właśnie w Pabianicach.

Trzecia w Super Serii

Magda już w pierwszej rundzie zasygnalizowała wysoką formę, kiedy to bez problemów odprawiła z kwitkiem Paulinę Klimkiewicz (nr 6) z Górnika Wieliczka 7-5, 6-1. W II rundzie pokonała Maksymilianę Wandel (Radość Warszawa) 6-4, 6-0. W ćwierćfinale wyeliminowała z turnieju rozstawioną z numerem 3 Małgorzatę Potocką (MKT Łódź), wygrywając 6-3, 6-2. Pogromczynię znalazła dopiero w reprezentantce gospodarzy, Magdalenie Tokarczyk. Tenisistka Okocimskiego przegrała ze swoją imienniczką 0-6, 4-6. Jednak zajmując trzecie miejsce w turnieju, udowodniła, że nadal jest czołową zawodniczką w kraju w kategorii kadetek.
   Magdalena Wiecha kontynuuje passę sukcesów odniesionych w zeszłym roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie stawała na wszystkich stopniach podium w zawodach rangi Mistrzostw Polski. W grze pojedynczej wywalczyła brązowy medal, w deblu wraz z Moniką Micał ze Stalowej Woli sięgnęła po srebro. Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyła w konkurencji drużynowej - będąc wypożyczona do Nadwiślanu Kraków, zdobyła tytuł mistrzowski.
   Sukcesy Magdy zostały dostrzeżone przez tenisową centralę. Pod koniec ubiegłego roku została powołana do reprezentacji kraju. Jej wyjazd na obóz szkoleniowy kadry do Zakopanego nie doszedłby jednak do skutku, gdyby nie pomoc finansowa zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku, który pokrył koszty jej pobytu na zgrupowaniu. W tej kategorii wiekowej reprezentanci Polski (a właściwie ich opiekunowie) zobowiązani są do finansowania udziału w obozach szkoleniowych, w zamian za to kadrowicze trenują pod okiem najwybitniejszych fachowców. Pomoc brzeskiego MPEC-u na pewno zaowocuje jeszcze niejednym sukcesem wciąż młodziutkiej tenisistki.