Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa zimowa rekrutacja na studia. Sprawdź ofertę małopolskich uczelni

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
123RF
Od informatyki, poprzez dietetykę, transport i logistykę czy pielęgniarstwo, aż po mechatronikę i cyberbezpieczeństwo. Dla jednych studia stacjonarne, dla innych niestacjonarne. Dla tych, którzy zamierzają uzyskać tytuł magistra, a także dla tych, którzy chcą dokształcić się na kursach lub zdobyć nowe kwalifikacje. Wiele małopolskich uczelni prowadzi właśnie rekrutację na studia na semestr letni. Warto zapoznać się z ich ofertą.

Studia II stopnia i podyplomowe

W ramach swojej śródrocznej rekrutacji Uniwersytet Pedagogiczny prowadzi m.in. nabór na kilka kierunków studiów II stopnia – stacjonarnych i niestacjonarnych. Są to: edukacja techniczno-informatyczna, gospodarka przestrzenna, informatyka oraz inżynieria bezpieczeństwa. Rejestracja elektroniczna na te studia trwa do: 16 lutego (gospodarka przestrzenna – stacjonarne), 20 lutego (informatyka – stacjonarne i niestacjonarne, gospodarka przestrzenna – niestacjonarne) oraz 1 marca (edukacja techniczno-informatyczna, inżynieria bezpieczeństwa).

Bardzo ciekawą i bogatą ofertę znajdą na UP także osoby chcące kontynuować kształcenie na studiach podyplomowych (zajęcia rozpoczną się w semestrze letnim). Uczelnia przygotowała aż 26 kierunków, które będą realizowane w trybie hybrydowym, stacjonarnym, a także całkowicie zdalnym. Wśród nich znajdziemy m.in. takie kierunki jak: biologia w terenie, etyka dla nauczycieli, geoinformacja w edukacji, metodyka i metodologia pracy socjalnej, ochrona danych osobowych w sektorze medycznym, przywództwo w zarządzaniu z elementami coachingu, terapia pedagogiczna, cyfrowa edukacja językowa, edytorstwo, geopolityka: historia i współczesność, prawo dla urzędników nieprawników, rynek sztuki współczesnej, tłumacz języka rosyjskiego wobec potrzeb rynku, a także zarządzanie zasobami ludzkimi.

Z pełną ofertą edukacyjną Uniwersytetu Pedagogicznego będzie można zapoznać się już niedługo. Uczelnia organizuje Wirtualny Dzień Otwarty. Zaplanowano go na 16 marca.

Od biogospodarki po winogrodnictwo

Rekrutację na studia II stopnia rozpoczął już także krakowski Uniwersytet Rolniczy. Uczelnia przygotowała 1284 miejsca na studiach stacjonarnych oraz 705 miejsc na niestacjonarnych. W ofercie UR, która jest skierowana przede wszystkim do absolwentów studiów inżynierskich oraz wybranych licencjackich, znalazły się 22 kierunki studiów stacjonarnych i 14 kierunków studiów niestacjonarnych.

Są to między innymi: architektura krajobrazu, biogospodarka, bioinżynieria zwierząt, dietetyka, etologia i psychologia zwierząt (nowość), geodezja i kartografia, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, ogrodnictwo, technologia roślin leczniczych i prozdrowotnych, transport i logistyka, winogrodnictwo i enologia, zarządzanie i inżynieria produkcji, zootechnika. Dodajmy, że w zeszłym roku największą popularnością na studiach II stopnia na UR cieszyły się kierunki: biotechnologia, dietetyka, ochrona środowiska oraz bioinżynieria zwierząt.

Z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Rolniczego wszyscy zainteresowani będą mogli się zapoznać podczas dnia otwartego uczelni, który zaplanowano na 21 marca.

Stacjonarne i niestacjonarne

Gospodarka przestrzenna, logistyka, towaroznawstwo oraz zarządzanie i inżynieria produkcji – to z kolei cztery kierunki na studiach II stopnia, na które obecnie prowadzi zimową rekrutację Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Można aplikować na studia stacjonarne oraz niestacjonarne.

Na wszystkie wymienione kierunki na studiach stacjonarnych trwa obecnie rekrutacja dla kandydatów, którzy ubiegają się o przyjęcie na studia na podstawie egzaminu wstępnego. Mogą oni dokonać rejestracji w terminie od 1 do 6 lutego (egzamin 18 lutego). Jeśli zaś chodzi o studia niestacjonarne, to internetowa rekrutacja potrwa od 1 do 28 lutego.

Hybrydowo lub online

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzi rekrutację na semestr letni, na studia II stopnia na kierunkach: architektura (studia stacjonarne) oraz administracja, bezpieczeństwo narodowe, kosmetologia, pedagogika, pielęgniarstwo i zarządzanie (niestacjonarne). Zajęcia rozpoczną się w lutym/marcu i będą realizowane hybrydowo, z przewagą zajęć stacjonarnych lub online w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Na wiosnę uczelnia rusza także z kursami przygotowawczymi do egzaminów wstępnych na uruchomiony w tym roku akademickim kierunek aktorski (studia magisterskie).

Ponadto trwa również rekrutacja na semestr letni na studia i kursy podyplomowe. Wśród nich znajdziemy takie kierunki studiów jak np.: Frontend Developer Z Angular – programowanie nowoczesnych aplikacji webowych, przekład audiowizualny i media bez barier, systemowe zarządzanie jakością w ochronie zdrowia czy uroginekologia. Jeśli zaś chodzi o kursy, są tu do wyboru np.: menadżer ds. zarządzania jakością, historia fotografii czy dzieło sztuki jako dobro inwestycyjne.

Licencjackie, inżynierskie, magisterskie…

W krakowskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości od 17 stycznia trwa rekrutacja na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz podyplomowe, które rozpoczną się od marca br. Uczelnia prowadzi nabór na studia I stopnia na kierunkach takich jak informatyka, finanse i rachunkowość oraz zarządzanie, na studia II stopnia – na kierunku zarządzanie oraz na studia podyplomowe na kierunkach: finanse i prawo, zarządzanie, ochrona zdrowia, zarządzanie zasobami ludzkimi, informatyczne. Każdy kierunek oferuje kilka zakresów kształcenia zwanych kiedyś specjalizacjami.

Kandydaci na studia w WSZIB mogą oczywiście skorzystać z rekrutacji online. Następnym krokiem jest osobiste zgłoszenie w dogodnym terminie do Biura Rekrutacji Uczelni przy al. Kijowskiej 14, celem dostarczenia dokumentów.
Dodajmy jeszcze, że WSZIB jest jedyną niepubliczną uczelnią w Krakowie, która posiada uprawnienia do prowadzenia studiów inżynierskich na kierunku informatyka.

Studia i kursy

Nabór na studia prowadzą obecnie również uczelnie wyższe spoza Krakowa. Do 15 lutego trwa rekrutacja na studia II stopnia w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Do wyboru są tu kierunki: informatyka, mechatronika oraz zarządzanie i inżynieria produkcji (zajęcia rozpoczną się w semestrze letnim). Dla przyszłych studentów uczelnia zapewnia na tych kierunkach 180 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 185 miejsc na studiach niestacjonarnych.

Dodajmy, że PWSZ w Nowym Sączu wystąpiła do Ministerstwa Edukacji i Nauki o przyznanie statusu Akademii Nauk Stosowanych. Obecnie oferta edukacyjna uczelni obejmuje: 18 kierunków I stopnia (licencjackich i inżynierskich), 8 kierunków II stopnia (magisterskich), dwa kierunki 5-letnich jednolitych studiów magisterskich oraz studia podyplomowe i kursy dla różnych grup zawodowych.

Po polsku i po angielsku

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w rekrutacji zimowej prowadzi nabór na studia I i II stopnia. Na stopniu I do wyboru są kierunki w języku angielskim: International Business Management (rekrutacja trwa do 15 marca), Nursing (do 18 lutego) i Programming (do 15 marca). Natomiast na II stopniu oferta dotyczy studiów w języku polskim, tylko w formie niestacjonarnej. Do wyboru są tu następujące kierunki i specjalności: Informatyka, cyberbezpieczeństwo, analityka IT w biznesie, inżynieria produkcji oprogramowania, produkcja gier wideo oraz bezpieczeństwo i sieci komputerowe CISCO.

Dodajmy, że w rekrutacji zasadniczej (od 20 stycznia do 30 lipca) WSIiZ w Rzeszowie planuje uruchomienie na studiach II stopnia kierunku projektowanie graficzne. Prócz tego uczelnia oferuje kilka nowości w specjalnościach na studiach I stopnia. To m.in.: dietetyka w chorobach cywilizacyjnych oraz dietetyka w sporcie i fitness (na kierunku dietetyka), zarządzanie zrównoważonym rozwojem (na kierunku logistyka), a także wizaż i charakteryzacja (na kierunku kosmetologia).

Natomiast na kierunkach anglojęzycznych nowości to: specjalność E-business and digital marketing na kierunku Management(studia I stopnia) oraz specjalności Global Aviation Management i International Human Resources Management na kierunku Management (studia II stopnia).

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski