Trwa zwycięska passa Cracovii

Andrzej Stanowski
Trwa dobra passa hokeistów Cracovii, we wtorek pokonali na swoim lodowisku Orlika 3:0 a to oznacza, że była to już dziewiąta z rzędu wygrana krakowian.

Gospodarze od pierwszych minut podyktowali mocne tempo i raz za razem zagrażali bramce Orlika. Ale świetnie spisywał się golkiper gości Michał Kieler. Skapitulował jednak w 10 minucie, kiedy to Filip Drzewiecki wyjechał zza bramki i posłał krążek do siatki. W minutę później było już 2:0, gola z dobitki zdobył Maciej Kruczek. Przewaga Cracovii w tej tercji była ogromna o czym najlepiej świadczy liczba strzałów 20 do 4.

W drugiej tercji trwała nadal dominacja gospodarzy, choć gracze z Opola zaczęli się odgryzać groźnymi kontrami, ale nie byli w stanie pokonać Rafała Radziszewskiego, który jest ostatnio w bardzo wysokiej formie. W połowie tercji „Pasy” podwyższyły wynik, w zamieszaniu najwięcej sprytu wykazał Petr Kalus. W trzeciej tercji obraz gry nie zmienił się, nadal inicjatywę miała Cracovia, ale po kilku kontrach gości mieli szanse na przynajmniej jedna bramkę. Wciąż jednak nie mogli znaleźć recepty na Radziszewskiego.
– Najlepsza w naszym wykonaniu była pierwsza tercja, potem zostawiliśmy rywalowi za dużo miejsca, zdarzały się nam błędy w obronie. Najlepsi na lodzie obaj bramkarze, u nas trzeba pochwalić coraz lepiej grający czwarty atak – mówił po meczu trener Cracovii Rudolf Rohaczek.

Trener gości Jacek Szopiński żałował niewykorzystanych szans: – Cracovia była na pewno lepsza, ale my mieliśmy z pięć stuprocentowych sytuacji. Gdyby coś wpadło, mogliśmy powalczyć o lepszy wynik.
– Takie było założenia przed meczem, mieliśmy ostro wejść w spotkanie, zagrać pressingiem, zdobyć gole. I to się nam udało. Cieszę się ze zdobytego gola. Teraz 3 listopada czeka nas arcy ważny mecz w Jastrzębiu. Chcemy w nim zrewanżować się rywalowi za porażkę w Krakowie – mówił po meczu kapitan Cracovii Maciej Kruczek.

Comarch Cracovia – Orlik Opole 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Drzewiecki (Zygmunt, Dutka) 10, 2:0 Kruczek (Urbanowicz, Kapica) 11, 3:0 Kalus (Da Costa, Novajovsky) 33.
Cracovia: Radziszewski – Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costa, Kalus – Dąbkowski, Kruczek, Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl – Noworyta, Dutka, Drzewiecki, Zygmunt, Paczkowski.
Sędziował: Michał Baca (Oświęcim). Kary: 20 min – 24 min. Widzów: 700.

Materiał oryginalny: Trwa zwycięska passa Cracovii - Gazeta Krakowska