Trzech muszkieterów

BK
Tradycyjnie już podsumowaniem rozgrywek Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego był turniej indywidualny. Jak było do przewidzenia, przebiegał pod dyktando zawodników mistrzowskiej drużyny Wod-Kan-Budu, którzy zajęli trzy pierwsze miejsce, a najlepszy okazał się Krzysztof Korzec.

Turniej o tytuł najlepszego zawodnika Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Oświęcimiu

W decydującym spotkaniu pokonał kolegę z drużyny Aleksandra Kweka, co stanowiło pewną niespodziankę, bo rywal legitymował się w lidze najlepszą skutecznością, przegrywając w całych rozgrywkach tylko jeden pojedynek. Tym razem na Krzysztofa Korca nie było jednak mocnych. Trzecie miejsce zajął Michał Kozieł, a na szóstym ukończył rywalizację czwarty zawodnik Wod-Kan-Budu Ryszard Moskała.
- Wyniki turnieju stanowią potwierdzenie siły najlepszej drużyny ligi i____faktu, że jej supremacja nie była przypadkowa - mówi organizator ALTS Ryszard Sarna, który sam był typowany wśród faworytów tej imprezy.
Nieoczekiwanie przegrał jednak już w pierwszej rundzie, chociaż Zbigniew Jamróz z Sokoła Chrzanów, na którego trafił, też zgłaszał wysokie aspiracje. I faktycznie chrzanowianin je potwierdził, zajmując w klasyfikacji końcowej 4 lokatę za trójką muszkieterów Wod-Kan-Budu.
Wysoką 5 pozycję zajął Jan Techmański, reprezentujący TOP 12. W czołówce, na 7 miejscu znalazł się również weteran Stanisław Górczyński.
Podsumowanie ALTS, połączone z uhonorowaniem najlepszych drużyn i zawodników zaplanowano jutro podczas drugiego dnia mistrzostw Oświęcimia w tenisie stołowym.
Wyniki: 1. Krzysztof Korzec, 2. Aleksander Kwek, 3. Michał Kozieł (wszyscy Wod-Kan-Bud), Zbigniew Jamróz (Sokół Chrzanów), Jan Techmański (TOP 12), 6. Ryszard Moskała (Wod-Kan-Bud), 7. Stanisław Górczyński (TOP 12), 8. Bogusław Korzeniowski (Sokół Chrzanów), 9. Władysław Hodur (Weterani), 10. Łukasz Nowak (UKS Polfin), 11. Sławomir Banach (TOP 12), 12. Kazimierz Drabek (TOP 12), 13. Mieczysław Brożek (Wod-Kan-Bud), 14. Wiesław Szymeczko (SITPChem), 15. Czesław Smolik (Sokół Chrzanów), 16. Ryszard Pikul (SITPChem), 17. Mateusz Zalewski (STAR Bobrek), 18. Marcin Jarnot (STAR Bobrek), 19. Michał Rosiekj (UKS Polfin), 20. Karol Klimek (STAR Bobrek)
(BK)

Mistrzostwa Oświęcimia

Dzisiaj w sali gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu odbędą się mistrzostwa miasta. Pierwszego dnia (początek o godz. 10) rywalizacji będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Jutro (także początek 10) odbędzie się turniej otwarty oraz dla juniorów, kobiet i weteranów.