Trzecia edycja

AF
Udostępnij:
Już po raz trzeci z rzędu grupa tegorocznych absolwentów z powiatu proszowickiego będzie miała szansę odbyć staże w urzędach gmin. Program "Samorządowa inicjatywa dla absolwentów" jest organizowany przez stowarzyszenie Ruch na rzecz Samorządu Ziemi Proszowickiej przy współudziale Powiatowego Urzędu Pracy.

Inicjatywa dla absolwentów

   Kilkanaście osób, tegorocznych absolwentów, od 1 października odbędzie staże w urzędach gmin powiatu proszowickiego. Obecnie trwa nabór chętnych do udziału w programie. Absolwenci mogą zgłaszać się do siedziby PUP przy ulicy Krakowskiej do 15 września.
   Od 16 do 30 września zostanie przeprowadzony dla nich cykl szkoleń. Wykładowcami będą pracownicy samorządu. Po szkoleniach odbędą się testy sprawdzające zakres zdobytej w programie wiedzy. Najlepsi absolwenci, wyłonieni po sprawdzianie, odbędą trzymiesięczne staże w urzędach gmin. W proszowickim urzędzie staż odbędą 3 osoby. W gminach Nowe Brzesko, Pałecznica, Radziemice i Koszyce - po dwie.
   Pozostałe samorządy mają jeszcze czas na podjęcie decyzji w sprawie praktyk do 31 sierpnia.
   Jeżeli w Powiatowym Urzędzie Pracy znajdą się środki finansowe to jest szansa, aby po zakończeniu stażu absolwenci znaleźli zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego. - W tym roku osób pytających o możliwość odbycia stażu było w magistracie chyba ze sto.__System naboru zainicjowany przez stowarzyszenie pozwala wyłonić rzeczywiście najlepszych. Kryteria są jasne i zrozumiałe. Nikt do nikogo nie powinien mieć pretensji jeżeli mu się nie uda - _mówi Grażyna Grabowska, kierująca działem kadr w UGiM w Proszowicach._
   W tej chwili po dwukrotnym przeprowadzeniu programu w Urzędzie Gminy i Miasta Proszowice pracują 4 osoby, które znalazły zatrudnienie dzięki "absolwentowi".
   Dwie pracują w Wydziale Finansowo-Księgowym, jedna w Wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, jedna w Biurze Obsługi Interesantów. W ciągu kilku pierwszych dni do udziału w programie zgłosiło się 36 tegorocznych absolwentów.
    Tekst i fot. (AF)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie