Trzecie złoto "Magica" w finale w Bydgoszczy

ŻUŻEL. Najlepszy junior Azotów Tauronu Tarnów Maciej Janowski w czwartek na torze w Bydgoszczy zdobył tytuł młodzieżowego indywidualnego mistrza Polski.

Podczas 46. finału młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski popularny "Magic" po raz trzeci w swojej karierze sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu w MIMP (wcześniej tiumfował w tych zawodach w 2008 roku w Rybniku i w 2010 roku w Toruniu).

Znakomicie dysponowany na bydgoskim torze Janowski zdobył 14 pkt (3, 3, 2, 3, 3) i pewnie wygrał zawody. Tarnowianin jedyny punkt w zawodach stracił, przegrywając po niezwykle emocjonującej walce z zawodnikiem Lotosu Wybrzeża Gdańsk Krystianem Pieszczkiem. W pozostałych wyścigach junior "Jaskółek" pewnie wygrywał swoje wyścigi.

W Bydgoszczy bardzo dobrze spisał się także drugi zawodnik Azotów Tauronu Kacper Gomólski, który zdobył 10 pkt (2, 3, 2, d, 3) i zakończył zawody na piątym miejscu. Tarnowianin miał szansę nawet na medal, jednak w czwartej serii zaraz po starcie zdefektował mu motocykl i stracił nadzieję na zdobycie punktów.

Wcześniej Gomólski po emocjonującej walce przegrał z Emilem Pulczyńskim z Unibaksu Toruń oraz z zawodnikiem gospodarzy Mikołajem Curyło. W swoim ostatnim starcie pokonał natomiast Pieszczka.

Azoty faworytem w MMM par klubowych

Dzisiaj (godz. 16) na torze w Gnieźnie rozegrany zostanie 31. finał młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych. Głównym faworytem zawodów jest zespół Azotów Tauronu, który wystąpi w składzie: Maciej Janowski, Kacper Gomólski i rezerwowy Jakub Jamróg. Rywalami tarnowian w zawodach będą: Cembrit Start Gniezno, Dospel CKM Włókniarz Częstochowa, Polonia Bydgoszcz, WTS Nice Warszawa, Unia Leszno i Stelmet Falubaz Zielona Góra.