Trzecioligowiec pokonany w próbie generalnej

Aleksander Gąciarz
Przy piłce Tomasz Przeniosło
Przy piłce Tomasz Przeniosło Aleksander Gąciarz
Sport. W ostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Proszowianka pokonała trzecioligową Spartę Kazimierza Wielka 2:1 (0:0).

Choć marcowa aura nie sprzyja grze na naturalnej murawie, gospodarzom udało się bardzo dobrze przygotować płytę boiska w Opatkowicach.

W pierwszej połowie obie drużyny, przyzwyczajone do tej pory do występów na syntetycznej nawierzchni, miały problemy, aby dostosować się nowych warunków. Dużo było walki w środku pola, ale okazji bramkowych niewiele. W najlepszej mógł znaleźć się Kamil Mach, ale po dobrym podaniu piłka odskoczyła mu za daleko i nie był w stanie jej dogonić.

W drugiej połowie na boisku działo się więcej. W 60 min. M. Przeniosło wrzucił piłkę w pole karne, a nadbiegający Stanek strzelił na 1:0. Na 5 minut przed końcem meczu podanie dostał będący na spalonym Porębski i gdy rywale czekali na gwizdek sędziego, piłkę przejął wychodzący z głębi pola M. Bździuła, ograł bramkarza i podwyższył na 2:0. Niestety gospodarzom nie udało się uniknąć straty i w końcówce czarnoskóry Drame skorzystał z błędu Czarneckiego, zdobywając gola dla Sparty.

Dwie z przeprowadzonych przez trenera Łukasza Gor-szkowa zmian były wymuszone urazami Prochwicza i M. Przeniosło, ale raczej nie są to problemy, ktore eliminowałyby obu zawodników z pierwszej wiosennej gry o punkty z Kalwarianką w niedzielę.

Proszowianka: Zawartka (70 Czarnecki) - Filipek (70 Głąbicki), Bienias, Orłowski (82 Skalski), Mach - M. Przeniosło, Krówczyński (56 Kozer-ski), T. Przeniosło (70 Jelonkiewicz), A. Przeniosło (73 Wrona), Prochwicz (46 M. Bździuła) - Stanek (80 Porębski)

Sparta: Iliński - Zgoda, Czajka, testowany, Oleksa - Łoś, Drame, Cyganek, Downar-Zapolski, Dziwiszewski - Wołowski oraz Adamczyk, Wąż, Pamintasu, Łakota, Kawula.