Trzej bracia na podium

BOCH
BIATHLON. Bieg długi juniorek (12,5 km) w ramach Viessmann Cup w słowackim Osrblie Kinga Mitoraj wygrała z pięciominutową przewagą nad Beatą Lassak.

W imprezie wzięła udział ponad setka polskich biathlonistów. Rywalizowali przede wszystkim o miejsca w kadrze na mistrzostwa Europy, które odbędą się między 29 stycznia a 4 lutego w czeskim Novym Meście.

Na trasach w Osrblie, w zmaganiach z biathlonistami zza południowej granicy, z dobrej strony pokazali się zawodnicy BKS WP Kościelisko. Niektórzy startowali w barwach reprezentacji Polski - m.in. Kinga Mitoraj. Dla 18-latki z Cichego najważniejszą imprezą sezonu są MŚ juniorów, które odbędą się na przełomie lutego i marca (w amerykańskim Presque Isle). W mistrzostwach Europy będzie kandydatką do medali. Podczas Viessmann Cup znakomicie spisała się w biegu długim, natomiast w sprincie - po trzech niecelnych strzałach - zajęła 4. miejsce.

Zwycięstwa dla klubu z Kościeliska w słowackich zawodach odnieśli: Karolina Pitoń w biegu długim seniorek (15 km) oraz Joanna Jakieła i Marcin Szwajnos w grupach 16-17-latków, też na długich dystansach (8 i 10 km). Pitoń stanęła też na podium sprintu (7,5 km), zajęła 3. miejsce, tuż przed nią znalazła się Anna Mąka. W biegu długim seniorów drugi był Maciej Nędza-Kubiniec, a trzeci Andrzej Nędza-Kubiniec. Najmłodszy z braci, Tadeusz Nędza-Kubiniec, zajął 3. pozycję w rywalizacji 16- i 17-latków na 10 km.